Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
12°C | 24°C
torek, 24.09.2018
14°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 18°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Vpliv visokonapetostnih elektrovodov na ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
19.03.2018      12:53
A A

Vpliv visokonapetostnih elektrovodov na okolje


Vsi, ki poznate Dobeno, verjetno veste, da je tu poleg svežega zraka, lepih razgledov in privlačne narave, tudi trasa visokonapetostnega električnega daljnovoda, ki povezuje RTP (razdelilno transformatorsko postajo) Podlog na Štajerskem z RTP Beričevo in Kleče. Pogled na daljnovod pa ni preveč privlačen … Glede na to, da ima dobršen del prebivalcev na Dobenem svoje domove pod ali zelo blizu tega elektroprenosnika, je TD Dobeno v sklopu svojih aktivnosti za leto 2018 pripravilo za krajane in druge občane aktualno predavanje o vplivu visokonapetostnih elektrovodov na okolje.


Deli:

Predavanje je potekalo v četrtek, 15. marca, od 18.00 do 19.30, v KT Blaž. Zelo kvalitetno, strokovno in razumljivo ga je izvedel dr. Stane Vižintin, vodja oddelka za visoke napetosti in elektrarne na elektroinštitutu Milan Vidmar v Ljubljani. Navzoči so na predavanju lahko videli tudi vzorce prenosnih elementov, prevodnikov in izolatorjev električne energije za različne napetosti. Poleg zanimive teme, kjer so navzoči izvedeli, da kljub številnim neodvisnim in zdravniškim preiskavam ni dokazov, da bi elektromagnetno valovanje bistveno (negativno) vplivalo na okolico, nam je predavatelj in naš sovaščan g. Vižintin podal še veliko informacij in različnih podatkov o proizvodnji in porabi električne energije v Sloveniji in primerjavo s preostalim svetom. Pogled in predvidevanja strokovnjakov na prihodnji razvoj te energetske panoge in aktualne, najbolj vplivne dejavnike, rudarjenje kriptovalut, električni avtomobili …  Zaskrbljujoča je (pre)hitra rast porabe električne energije v svetu, čeprav je glede na tehnični razvoj, povečanje prebivalstva, skokovitega povečanja števila el. porabnikov to pričakovano.

Glede na dobro in pravočasno informiranost o dogodku ter zanimivo temo, predvsem aktualno za vse, ki živimo blizu el. daljnovodov, smo pričakovali, da bo odziv krajanov Dobena večji. Maloštevilna udeležba pa daje vtis, kot da je ljudem vseeno, kaj se dogaja okrog njih, oz. vtis splošne nezainteresiranosti krajanov. Škoda …

 

Besedilo in foto: T. Vidrgar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
DOBENO 76
Tel:041 744 633
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo