Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 12h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Čistilna akcija 2018 na Dobenu


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
04.05.2018      13:25
A A

Čistilna akcija 2018 na Dobenu


Turistično društvo in vaški odbor Dobeno sta tudi letos med svoje planske aktivnosti za leto 2018, med drugim uvrstila delovno, čistilno akcijo za čisto Dobeno in se tako uspešno vključila v vseobčinsko čistilno akcijo.


Deli:

Čistilna akcija na Dobenu je potekala 21. aprila, predzadnjo soboto v mesecu, dan, ko se že tradicionalno zaključi občinska čistilna akcija. Na zbornem mestu, na parkirišču turistične kmetije Blaž so se že pred 9. uro začeli zbirati prostovoljci, ki so jim bile razdeljene vreče in rokavice. Že predhodno smo določili območja in organizirali delovne skupine tako, da so nekateri člani že prej odšli na mesto akcije. 32 udeležencem je bil v veliko pomoč Francetov traktor, saj nam je prihranil veliko truda. Lahko se pohvalimo, da smo v treh urah delovne akcije (med 9. in 12. uro) očistili in uredili celotno planirano območje, od mostička v Loki po glavni cesti (vse ceste po naselju) ter pohodne poti proti razglednemu stolpu na Rašici.

Napolnili smo 9 vreč z različnimi odpadki, odstranili drevesa in veje, ki so drsele na cesto za Dobeno, veje in kamenje s ceste (po sečnji in spravilu lesa) na Sp. Dobeno, uredili stopnice na poti proti vrhu Rašice, očistili pot v dolino Planik, vse tri eko otoke, na enem posadili še manjkajočo živo mejo ... 

Ni namen naštevanja samohvala, a prav je, da tudi tisti, ki niso bili prisotni, izvedo, kaj smo počeli.

Vsi udeleženci, skupaj z najmlajšimi nas je bilo 32, zaslužimo pohvalo za aktivno udeležbo in izkazano pripadnost našemu kraju, posebej veseli prisotnost mladih družin, dodatno pohvalo pa še mlademu očku s sinčkom, ki sta se pravkar priselila na Dobeno. Lepo je bilo, kljub zavzetemu delu, videti nasmejane obraze v spontanem druženju.

Po končani delovni akciji je bila organizirana topla malica za vse udeležence v Dobenskem hramu, kjer smo še malo pokomentirali naše delo in odnos ljudi do narave. Bili smo soglasni, čistilna akcija, ki je za nami, je uspela! VO in TD Dobeno se zahvaljuje vsem udeležencem čistilne akcije.

 

Besedilo in foto: T. Vidrgar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
DOBENO 76
Tel:041 744 633
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo