Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
10°C
-2°C
JUTRI
12°C
-2°C
Deli
3179

PLESALCI SO TKALI SVOJE ZGODBE

Živahno plesno dogajanje se je odvijalo na odru logaškega Narodnega doma. Na plesTKalnici, območni plesni reviji pod okriljem logaške JSKD se je pred polno dvorano občinstva, v desetih nastopajočih skupinah predstavilo 71 plesalk in plesalcev. Program je povezovala Sanja Rejc, po zaključku nastopov pa je strokovna spremljevalka Ajda Tomazin podala mentoricam mnenje in podporo za nadaljnje delo.

Logatec je bil 20. marca v znamenju plesa. S plesnimi miniaturami se je na pregledni reviji  predstavilo deset skupin, v katere so vključene plesalke in plesalci različnih starosti, od najmlajših pa vse do odraslih. Nastopile so baletke plesne pripravnice ter 2. in 6. razreda Glasbene šole Logatec pod mentorstvom Alenke Herman, Metuljčice Logatec Baletnega društva Postojna pod vodstvom Nataše Berce, Mlajša in starejša skupina Plesnega studia Taurus pod mentorstvom Tanje Muževič, skupina Zvezde KD Živi korak Logatec, ki jo vodi Anna Paynich, neodvisna skupina Inart pod mentorstvom Tamare Polanc, svoje plesne niti pa so vtkale tudi gostje Maša Korošec in  skupina Plesoluna Kulturno izobraževalnega društva Plesonoga, ki ga vodi Jelena Oleami. V pestrem programu so se prepletale različne zvrsti, od sodobnega, ustvarjalnega, avtorskega in družabnega plesa, pa do baleta, swinga in jazza. Prireditev v napolnjeni dvorani Narodnega doma je potekala v prijetnem vzdušju, ob prisrčnem povezovanju Sanje Rejc. S strokovnim očesom jo je budno spremljala interdisciplinarna ustvarjalka – oblikovalka in koreografinja mag. Ajda Tomazin, ki je po zaključku nastopov vodila okroglo mizo z mentoricami. Območne revije so odprte prav vsem skupinam ne glede na zvrst, ki jo gojijo, tako predstavitev na tem dogodku prinese plesalcem novo izkušnjo in drugačno dimenzijo, strokovni pogled in napotki pa so mentorjem lahko dragocena podpora za nadaljnje delo, je še poudarila.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi