Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
25°C
14°C
JUTRI
21°C
15°C
Deli
2243

OTROCI SO SE DRUŽILI NA LOGAŠKEM ODRU MLADIH

14. marca je v organizaciji logaške izpostave JSKD v Narodnem domu v Logatcu potekalo 19. območno srečanje otroških gledaliških skupin Oder mladih. V dopoldnevu se je zvrstilo 6 predstav v katerih je nastopilo 78 mladih igralcev, ogledali pa so si jih otroci iz logaških vrtcev in osnovne šole in tudi nekaj staršev nastopajočih. Program je povezovala Sanja Rejc, dramska igralka Ana Ruter pa je strokovno spremljala nastopajoče skupine. Na regijsko srečanje se je s predstavo 3 je uvrstila skupina Tko pa tko KD Novi Oder.

Vsako pomlad se na gledališkem odru predstavijo skupine najmlajših igralcev. Na letošnjem marčevskem Odru mladih, 19. območnem srečanju so nastopile skupine iz logaške in ena skupina iz cerkniške območne izpostave JSKD. Štiri predstave so bile namenjene mlajšim otrokom, zadnji dve pa starejšim - učencem zadnjih razredov OŠ, srednješolcem in odraslim. Logaški Narodni dom so v četrtkovem dopoldnevu ob organiziranem spremstvu napolnili otroci iz logaškega vrtca Kurirček, Miklavževega vrtca in Osnovne šole 8 talcev. Predstave si je ogledalo tudi precej staršev nastopajočih otrok. Skupina Bobi palčke KD Novi oder, ki jo vodi mentorica Špela Delux so odigrali impro predstavo z naslovom Igrajmo se!, Prikupna igra najmlajših je zabavala mlado publiko in številne starše, ki so spremljali nastope svojih otrok. Skupine Zvezde iz Vrtca Kurirček je ob mentorstvu Marije Rupnik in Maje Lipovec, v Povodnem možu obudila čase iz Prešernove Ljubljane. Skupina Metuljčki, prav tako iz Vrtca kurirček pa je odigrala Stonogo Berto Urše Krempel. Otroke sta usmerjali mentorici Martina Ličen Žorž in Teja Vesel. Nekaj zimskega vzdušja so z Gospodom snežakom Kate Westwrlund in Eve Tharled prinesli Herojčki OŠ Heroja Janeza Hribarja iz Starega trga pri Ložu. Predstavo so pripravili pod mentorstvom Marjete Nelc in Nevenke Dražetić. Razmišljanja o težavah odraščajoče mladine pa sta v avtorskih predstavah prikazali starejši osnovnošolski skupini. Zopet so se po nekajletnem premoru na odru pridružili Gledališčniki OŠ Tabor Logatec, ki so skupaj z mentoricama Darjo Merlak in Špelo Delux pripravili avtorsko predstavo z naslovom Rešitev išči v sebi. Besedilo za igro je napisala članica skupine Pia Marija Strle. Skupina Tko pa tko KD Novi oder, ki jo tudi vodi Špela Delux pa je nastopila v avtorski predstavi 3. Gledališko dopoldne je razgibano povezovala Sanja Rejc. Ana Ruter je po zaključku nastopov mentoricam podala oceno, strokovne nasvete in spodbude za naprej. Skupino Tko pa tko je uvrstila na regijsko  srečanje, ki se bo odvijalo 11. in 12. aprila v Medvodah in Kočevju.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi