Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na severu in zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod v jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
1°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Župan Stanovnik januarja na reli Dakar


NOVICE

| |
22.12.2014      11:45
A A

Župan Stanovnik januarja na reli Dakar


Miran Stanovnik se kljub županovanju ne bo odrekel dirkanju na prestižnem reliju Dakar. Pravi, da bo izkoristil redni letni dopust v najbolj »mrtvem« času v letu, na dirko pa gleda kot na priložnost, ki mu lahko tudi na županskem stolčku odpre številna vrata.


Deli:

4. januarja se bo v Južni Ameriki začela največja vzdržljivostna preizkušnja na svetu, reli Dakar. Ta bo dirkače popeljal skozi Argentino, Bolivijo in Čile. Nastopajoči bodo 9200 kilometrov dolgo dirko začeli v Buenos Airesu v Argentini, trasa pa jih bo do 17. januarja, ko se bo dirka zaključila, vodila do Iquiqueja in Uyunija v Boliviji ter se po drugi poti vrnila v argentinsko prestolnico. Med drugim bodo dirkači na nadmorski višini 4970 m prečkali prelaz Abra del Acay v Argentini.

Na sedmi izvedbi relija v Južni Ameriki bo znova nastopil Miran Stanovnik. Ta je o prihajajoči dirki na svojem facebooku zapisal: »Nekaj zanimivosti o Dakarju 2015: večkrat bomo dirkali na višini preko 3600 metrov nad morjem, skupno bomo prevozili 9295 kilometrov (od tega 4752 km na časovnih preizkušnjah). Čakata nas kar dve maratonski etapi, obe v drugem tednu. In še tole: najdaljša etapa bo predzadnja s kar 1024 kilometri. Pošteno.« 

Mnenja javnosti o njegovem odhodu na Dakar so deljena. A Stanovnik na svoj izziv gleda s pozitivne plati: »Na zgodbo o Dakarju gledam tako – župan gre za 14 dni na dopust, po novem letu, ko je mrtev čas. Najbolj mrtev v vsej sezoni.« Dodaja, da je njegov dopust bolj odmeven, ker je drugačen. »Neki drugi župan bo šel na lov na Kamčatko, pa ga morda tudi ne bo tri tedne, tretji bo šel v Tibet v gore, nekdo na morje, pa se o njih ne bo dosti govorilo.« Župan še pravi, da mu je mednarodna prepoznavnost prinesla številna poznanstva, ki mu lahko odprejo številna vrata tudi na županskem stolčku. »Ker sem na srečo še aktiven tekmovalec, kategoriziran po kriterijih olimpijskega komiteja, imam kot vrhunski športnik na stežaj odprta tudi druga vrata, tudi v sistemih, v katerih ne moreš enostavno priti zraven. Če nekdo župana pozna, in me poznajo, ker je Miran Stanovnik v tem športu v svetovnem pokalu blagovna znamka, nikoli ne vemo, kdaj bo tudi za Občino Log - Dragomer prišel dober glas.« Nadaljuje, da je Dakar priložnost, na kateri se pridobijo resne življenjske izkušnje in občutek odgovornosti »Na Dakarju gre za mojo lastno odgovornost, kjer je lahko včasih rezultat življenje ali smrt. V takih situacijah se človek navadi odgovornosti in ta občutek odgovornosti si želim prenesti še v občinsko upravo in širše.«

Stanovnik bo na dirko odšel takoj po novem letu, domov pa se bo vrnil 18. januarja.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!