Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo ponekod na severu in vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno, na Primorskem in Notranjskem tudi megleno. Ponekod bo občasno rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 6, na vzhodu in na Primorskem okoli 10 °C.
2°C | 5°C
četrtek, 18.01.2018
-4°C | 9°C
petek, 19.01.2018
3°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 2°C
Opozorila
Torek, 16.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Radarji lani ujeli 895 prehitrih voznikov


NOVICE

| |
22.05.2015      19:02
A A

Radarji lani ujeli 895 prehitrih voznikov


Medobčinski inšpektorat in redarstvo je imel lani v Občini Log - Dragomer polne roke dela, daleč največ s prehitrimi vozniki, ki so v proračun občine prispevali zajeten kupček denarja.


Deli:
Občina Log - Dragomer je lani na račun izrečenih glob v proračun dobila več kot 130 tisočakov, več se je nabralo le na Vrhniki (240 tisoč); inšpektorji in redarji so v šestih občinah skupaj zaračunali 653 tisoč evrov. Občina pa si lahko iz preteklih let obeta še okoli 67 tisoč evrov – ob poravnavi neplačanih glob.
Največ denarja v proračun priteče zaradi pretežke noge voznikov, ki jih ujame radar. Na območju Občine Log - Dragomer je bilo takih 895, več so jih ujeli le na Vrhniki in Brezovici. V 817 primerih so vozniki dobili še kazenske točke. Sicer so redarji napisali tudi 16 plačilnih nalogov lastnikom nepravilno parkiranih vozil, uvedenih je bilo šest postopkov zoper lastnike zapuščenih vozil ter izrečenih 8 opozoril. Kršitelji so v 755 primerih globo plačali prostovoljno. Carinskemu uradu je bilo podanih 151 zahtevkov za prisilno izterjavo, izterjanih je bilo 200 plačilnih nalogov.
Precej manj dela so imeli inšpektorji; uvedli so 13 inšpekcijskih nadzorov, od tega so 9 primerov rešili. Največ nepravilnosti je bilo na področju posegov v cesto, sledijo nedovoljeno odlaganje odpadkov ter kršitve plakatiranja, po eno kršitev pa so obravnavali v zvezi z napačnim parkiranjem starih avtomobilov, višino žive meje, poseganjem na kmetijske površine in pozivom za redno overitev merilne naprave vodomernega števca.

V. Lovrenčič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!