Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Med poletnimi počitnicami je bila prenovljena ......


NOVICE

| |
20.08.2015      8:13
A A

Med poletnimi počitnicami je bila prenovljena šolska kotlovnica


Osnovna šola Log - Dragomer se bo v novem šolskem letu ogrevala na okolju bolj prijazen način. S prehodom na plin naj bi v šoli tudi precej privarčevali.


Deli:

Prenova šolske kotlovnice je zaključena. Izbrani izvajalec, TAMES s Ptuja, ki je med sedmimi ponudniki postavil najnižjo ceno, je investicijo izvedel za 45 tisočakov. Izvedeli smo, da je bila ponujena cena občutno nižja od ocenjene, poleg tega pa je bila prenova uvrščena tudi v evropsko sofinanciran projekt LAS Barje z zaledjem, od koder je prišla polovica sredstev. Občina naj bi tako za prenovo plačala manj kot 20.000 evrov, štiri tisočake jim je namreč uspelo pridobiti še s prijavo na razpis Energetike Ljubljana.

Po novem bo šolo ogreval zemeljski plin, nanj pa bodo priključili tudi kuhinjo. »Postavljen je bil nov zalogovnik za toplo vodo, zamenjan je bil gorilnik na obstoječi peči ter dodana kotla z močjo 100 oziroma 50 kW,« so nam pojasnili na občini ter dodali, da so bili zamenjani tudi ventili, v ceno pa sta vključena še monitoring in mehčanje vode. V poletni sezoni, ko šole ne ogrevajo, bo manjši kotel služil pripravi sanitarne vode.

S prehodom na nov energent bo šola precej privarčevala. Odgovor na to, kakšni bodo prihranki, pa bo znan po kakšnem letu obratovanja. »Prehod na zemeljski plin je ukrep za znižanje stroškov ogrevanja, hkrati pa uvajamo okolju bolj prijazne tehnologije, saj je izgorevanje plina boljše za naravo,« je povedal podžupan Simon Strgar.
Naj spomnimo, da je bila prenova kotlovnice načrtovana že v letu 2012. Takrat je bil projekt precej drugačen, saj je poleg prenove kotlovnice in prehoda na zemeljski plin vseboval še kogeneracijo oziroma soproizvodnjo električne in toplotne energije. Občina je takrat izvedla razpis za izbiro izvajalca, a tega na koncu ni izbrala, saj so bile ponujene cene skoraj enkrat višje od ocenjenih.

 

V. Lovrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!