Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
2°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 18h
Zvečer in v prvem delu noči na petek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije lahko presegali hitrost 70 km/h.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pripravljajo dokumentacijo za projekte


NOVICE

| |
23.02.2015      14:45
A A

Pripravljajo dokumentacijo za projekte


Občinska uprava ima tudi pod taktirko novega župana Mirana Stanovnika polne roke dela. V letošnjem nekoliko bolj papirnatem letu bo poudarek predvsem na pripravi in dokončanju dokumentacije, ki bo osnova za uresničitev projektov. Potem ko je občinski svet konec lanskega leta imenoval odbore in komisije ter so se med županovo odsotnostjo oblikovale delovne skupine, te že delajo s polno paro.


Deli:

Ena izmed prvih prioritet župana in občinskega sveta je bil zagotovo proračun za leto 2015. »Tokrat smo se proračuna lotili nekoliko drugače kot v preteklosti, skupina za proračun je delo dobro opravila – z zavedanjem, da je pred nami največji projekt v zgodovini občine, tako po finančni kot po organizacijski plati,« nam je pojasnil župan Miran Stanovnik. Dodal je, da bo proračun končno podobo dobil po tem, ko bodo izdelali strategijo razvoja občine, do takrat pa naj bi bile vanj vključene le investicije, ki so jih začeli že lani. »Delovna skupina Strategija razvoja Občine Log - Dragomer, ki jo vodi podžupan, je s temelji začela tukaj. Ekipa je zelo resna,« je poudaril župan. Kot smo izvedeli, naj bi na osnovi gradiva, ki ga bosta pripravili delovna skupina in občinska uprava, dokument izdelala zunanja institucija. Stanovnik predvideva, da se bo to zgodilo do poletja.

»Čeprav pravimo, da bomo letos 'delali samo papirje', je glede na to, s čim se ukvarjamo, dela ogromno,« je izpostavil Stanovnik in nam naštel nekaj projektov, ki jih pripravlja uprava. Ta zagotovo največ naporov vlaga v uresničitev največjega projekta v zgodovini občine, izgradnje kanalizacije s čistilno napravo, ki pa zahteva pripravo in dokončanje izdelave dokumentacije tudi za preostale projekte. »Pripravlja se papirologija za električne vode, plinifikacijo, vodovod, telekomunikacijo, javno razsvetljavo, saj mora izvedba časovno sovpadati z gradnjo kanalizacije, ker bodo tako stroški manjši,« je poudaril župan.

Precej daleč so tudi pri pogovorih za organizacijo zdravstvene oskrbe v Občini Log - Dragomer. Razmišljajo ter se dogovarjajo o vzpostavitvi splošne zdravstvene ambulante. Ta naj bi sprva nekajkrat na teden delovala v najetih prostorih. Ravno obisk v ambulanti naj bi dal odgovor na to, ali bo ta ostala odprta tudi po pretečenem prehodnem obdobju, dobili pa naj bi tudi odgovor o smotrnosti gradnje zdravstvenega centra. »Vemo, da se ne bodo vsi občani naenkrat izrekli za enega zdravnika, zato ne želimo ničesar prehitevati,« pojasnjuje Stanovnik.

Izvedeli smo še, da neuresničeni projekti iz prejšnjih dveh mandatov niso ostali na dnu predala. Zadnje tri mesece si na občini zelo prizadevajo za dogovor v pogajanjih za vzpostavitev trgovine v Dragomerju, še vedno pa se pogovarjajo s Pošto Slovenije, saj želijo doseči ugodnejši delovni čas loške pošte. »Delamo na projektu visoke cone Lukovica, na potezi je država. Pogovarjamo se z Darsom in DRSC. Poslovna cona na Logu je v zaključni fazi komasacije,« nam je zaupal župan. Dodal je, da se pogajajo tudi s Telekomom, saj želijo na delih občine, kjer ni optike, zagotoviti razširitev zmogljivosti bakrenega omrežja.

Organizirati želijo tržnico s pretežno lokalnimi proizvodi ter postati stoodstotni lastniki vrtca na Logu. Obetajo pa se tudi novi projekti. Eden izmed njih je ureditev točk druženja, ki naj bi pokazale, kje je najbolj smiselno načrtovati občinsko središče.

Sicer pa je Stanovnik na koncu povedal, da odbori, komisije in delovne skupine delajo s polno paro, v delo je zagrizel tudi podžupan Strgar, ki je prevzel kar nekaj projektov. »Tolikšnega napredka pa ne bi bilo brez prostovoljnega dela številnih občanov, ki so začutili, da jih občina potrebuje, in ponudili svojo pomoč,« je zaključil.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!