Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občina pripravlja strategijo razvoja, ......


NOVICE

| |
23.03.2015      7:17
A A

Občina pripravlja strategijo razvoja, pomagate lahko tudi vi


Župan Miran Stanovnik je v začetku letošnjega leta imenoval delovno skupino za pripravo strategije razvoja Občine Log - Dragomer, ki jo vodi podžupan Simon Strgar. Sedmerica občanov, ki se je javila za pripravo tega dokumenta, bo skupaj z zunanjim izvajalcem in zainteresiranimi občani pripravila načrt, v katerem bodo opredelili vizije in strategije dolgoročnega razvoja občine. Kot smo izvedeli, bo kakovost dokumenta odvisna od pripravljenosti občanov za sodelovanje. Več jih bo povedalo svoje mnenje, podalo predloge ter izrazilo želje, boljšo strategijo bo dobila občina.


S podžupanom dr. Simonom Strgarjem smo spregovorili o pripravi strategije razvoja občine.
S podžupanom dr. Simonom Strgarjem smo spregovorili o pripravi strategije razvoja občine.
Deli:
Delovna skupina, ki jo sestavlja sedem občanov, ki so sami želeli sodelovati pri pripravi dokumenta, bo prevzela formalno odgovornost za izdelavo strategije. Sedmerico vodi podžupan Simon Strgar, deluje pa v sestavi Domen Cukjati, Andrej Jerman Blažič, Vili Kosednar, Igor Rojec, Stojčo Tasev ter Andrej Kos, ki ga bo zamenjal Darijan Novak. V strategiji bo opisano obstoječe stanje, predstavljene bodo razvojne ambicije ter povzeti ključni ukrepi za realizacijo ciljev. V praksi bo ta dokument dal odgovor na to, kateri so ključni dolgoročni projekti, kako jih izpeljati in kdaj.
Sedmerica je v zadnjih dveh mesecih pripravila izhodišča za strategijo, zdaj pa se začenja najpomembnejša faza priprave strategije razvoja. Faza, ko se bodo v pripravo dokumenta vključili tudi preostali občani. »Ključno je, da občani povedo, kaj želijo. To ne bo strategija župana, ne bo strategija občinske uprave ali pa teh sedmih ljudi, ki delujemo v delovni skupini. To strategijo bodo oblikovali ljudje, prebivalci občine. Župan pa bo na koncu samo rekel hvala in jo bo začel uresničevati,« nam je povedal Strgar in dodal, da je bil glavni razlog za pripravo tega dokumenta želja župana, da izve, česa si ljudje želijo, ter v preteklosti izražene želje po izdelavi takšnega dokumenta. »Kakovost strategije je zelo malo odvisna od nas sedmih, najbolj je odvisna od tega, kako se bo pripravljenost za sodelovanje razširila na druge občane. Teh sedem ljudi ima sedem glav, ki nekaj vedo, občina pa ima 3700 glav, ki lahko veliko prispevajo.« Kot je dodal naš sogovornik, je ključni izziv, ki jih čaka, čim večjemu številu ljudi dati možnost, da sodelujejo pri pripravi strategije.
Pri izdelavi dokumenta bo pomagal tudi zunanji izvajalec. »Njegova vloga bo mentorstvo in koordinacija aktivnosti, ki jih bodo občani, ki se bodo odločili sodelovati, izvajali na terenu, med in z občani, ter izdelava dokumenta, ki bo uporaben v praksi in skladen s potrebami občanov ter formalnimi pričakovanji naročnika, uskladiti pa ga je treba tudi s smernicami regionalnega, nacionalnega in evropskega razvoja,« nam je še povedal podžupan. Izvedeli smo tudi, da so že začeli proces izbiranja zunanjega izvajalca; ta naj bi bil izbran aprila.
Ker bo kakovost strategije v največji meri odvisna od sodelovanja občanov oziroma od tega, v kakšni meri se bodo v njej izrazile potrebe vseh prebivalcev Občine Log - Dragomer, vas vabijo k sodelovanju. Kot pravijo, je ključno, da se občani v proces oblikovanja strategije vključite čim prej oziroma v najzgodnejši fazi. Če želite sooblikovati vsebino strategije razvoja Občine Log - Dragomer, to sporočite na e-naslov obcina@log-dragomer.si.

V. Lovrenčič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!