Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kolesarskih stez pred julijem zagotovo ne bo


EVROPSKI PROJEKTI

| |
17.05.2013      16:12
A A

Kolesarskih stez pred julijem zagotovo ne bo


Kot smo poročali že v marčevski številki Našega časopisa, ponudbe za gradnjo kolesarskih stez ob regionalni cesti med Lukovico in osnovno šolo niso bile kakovostno pripravljene. Postopek izbire bo zato potekal precej dolgo; če se nad izbiro izvajalca ne bo pritožil nobeden izmed ponudnikov, bi se gradnja po oceni Direkcije Republike Slovenije za ceste v najboljšem primeru lahko začela julija.


Kolesarskih stez zagotovo ne bodo začeli graditi pred julijem.
Kolesarskih stez zagotovo ne bodo začeli graditi pred julijem.
Deli:

V začetku februarja se je zaključil rok za oddajo ponudb za gradnjo 1,6 kilometra dolgega odseka kolesarskih stez od Vrhniške ceste 1 pa skoraj do križišča za osnovno šolo. Ministrstvo za infrastrukturo je, kot smo že poročali, prejelo 16 ponudb. "Postopek izbire izvajalca kolesarske povezave Vrhnika–Brezovica še ni zaključen. Tovrstni postopki trajajo nekoliko dlje, ker gre za velik obseg gradiva, ki ga je treba preučiti," je pojasnila Sandra Kržan z Direkcije RS za ceste. Potem ko bodo pregledali vse dopolnjene ponudbe, bodo imeli ponudniki možnost pritožbe oziroma revizijskih zahtevkov na odločitev naročnika. "Predvidevamo, da bo gradnjo možno začeti julija letos, ali bo temu res tako, pa je odvisno tudi od tega, ali bo vložen zahtevek za revizijo," je dodala Kržanova. Če bo eden izmed neizbranih ponudnikov vložil zahtevo za revizijo, se bo začetek gradnje kolesarskih stez in pločnikov zamaknil še za nekaj mesecev; v tem primeru bi se gradnja lahko začela šele jeseni. Potem ko bodo z izbranim izvajalcem podpisali pogodbo, bo moral ta 1,6 kilometra dolg odsek končati v letu in pol.

Projekt je sofinanciran z evropskimi sredstvi in je del kolesarske povezave med Brezovico in Logatcem. Na območju med Lukovico in osnovno šolo bodo obstoječi makadam preuredili v mešano prometno površino. Ta bo široka okoli 3 metre in bo od regionalne ceste ločena z novo enostransko jekleno varnostno ograjo, podobno kot na odseku med Drenovim Gričem in Sinjo Gorico. Namenjena bo prometu pešcev in kolesarjev ter dostopu lastnikov parcel in objektov. Na desno stran ceste, v smeri Vrhnike, bodo vgradili nov hodnik za pešce, ki bo predvidoma širok dva metra. Zunaj naselja bo hitrost vožnje omejena na 70 km/h. "V okviru gradnje pododseka skozi naselje Brezovica (od km 1,400 do km 2,670) in odseka izven naselja Brezovica do naselja Log (od km 2,670 do km 4,840) bodo urejena 4 avtobusna postajališča. V slednjem, ki je predmet javnega naročila, ki je v teku, bosta urejeni 2 avtobusni postajališči (AP v km 3,840 levo, AP v km 3,917 desno)." Ob regionalni cesti naj bi v naslednjih fazah kolesarske steze zgradili na celotnem območju Občine Log - Dragomer, v izdelavi je tako tudi projekt za izvedbo kolesarskih stez med osnovno šolo in Jordanovim kotom.


Besedilo in fotografija: V. E .
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!