Logo MojaObčina.si

Ig

DANES
18°C
9°C
JUTRI
20°C
9°C
5490

Na Igu izjemen odziv na cepljenje

Cepljenje proti covidu-19, ki ga je organizirala Občina Ig, izvedela pa mobilna enota ADM - ambulanta družinske medicine Tina Modrej Zadnikar dr. med, je med ljudmi naletela na velik odziv. Prvi so se v vrsto pred občinsko hišo na Igu postavili že skoraj uro pred napovedanim začetkom cepljenja, zadnji čakajoči je na vrsto prišel ob 21.30. Mobilna enota je tako uspela cepiti skoraj 200 ljudi. Vsi, ki so želeli, so dobili tudi natisnjeno digitalno potrdilo.

Po podatkih NIJZ-ja je trenutni delež cepljenih v občini Ig 43,4 % s prvim odmerkom in 36,6 % z vsemi odmerki.

Naslednje cepljenje v občini Ig bo možno že prihodnji teden, 3. avgusta na Golem, in 4. avgusta v Iški vasi. Cepljenje bo potekalo v gasilskih domovih med 17. in 20. uro s cepivom Pfizer. V kolikor bi se želeli cepiti s katerim izmed drugih cepiv, je obvezna prehodna prijava na info@obcina-ig.si oz. 01/280-2300 najkasneje 2 dni pred terminom cepljenja.

Občina Ig

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi