Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, ponekod bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 32, na Primorskem ob šibki burji do 34 °C.
16°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 31°C
torek, 21.08.2018
18°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 32°C
četrtek, 23.08.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Državno prvenstvo U18 in U14


ŠPORT

| |
28.01.2018      11:23
A A

Državno prvenstvo U18 in U14Lara Petrovič 3.mesto državno u14  foto Lara Petrovič
Lara Petrovič 3.mesto državno u14 foto Lara Petrovič
Deli:

V Soboto 27.1.2018 se je JK Duplek v sončnem Šenčurju udeležil državnega prvenstva za kadete/kadetinje ter starejše dečke/deklice. Judo klub Triglav je organiziral dobro tekmo na štirih borilnih blazinah.

Zjutraj so nastopili kadeti/kadetinje popoldan pa Starejši dečki / deklice.

Najprej bomo omenili nižjo starostno kategorijo , v kateri je imel JK Duplek tri tekmovalce.

Najbolje se je odrezala LARA Petrovič , ki je v kategoriji do 63 kg osvojila izvrstno 3.mesto. Rezultat je še posebej  vreden omembe ker je bila Lara celo leto poškodovana in je začela redno trenirat kakšna 2 meseca nazaj. Lara je v prvem kolu izgubila proti kasnejši zmagovalki Evi Zalaznik iz ŠD Tatami, v popravnih bojih je za tretjo mesto z ipponom v slabi minuti premagala Saro Budinski JK Velenje .

Pri starejših dečkih smo imeli 2 tekmovalca , ki sta letos komaj prišla v starostno kategorijo u14. Tilen Mulec je v kategoriji do 60 kg imel smolo z žrebom ter v prvem kolu izgubil proti kasnejšemu zmagovalcu Ambrožu  Plevanč JK Kršku , v popravnih bojih je prav tako naletel na bolj izkušenega nasprotnika Jana Svetek JK Golovec kasnejše 3.mesto in tako ostal brez uvrstitve. V kategoriji +66kg smo imeli Matija Filipiča , ki je v prvi borbi odlično začel , povedel za wazaari proti Luki Lukšič DBV Komenda vendar zaradi prevelike razlike  padel kasneje na ippon in ostal brez uvrstitve.

Dopoldan sta na blazine stopila Filip Nipič ter Staš Kokotovič. Filip je v kategoriji do 66 kg (22 tekmovalcev)  v prvem kolu z davljenjem premagal Pavlič Filipa JK Golovec , v drugem kolu je po izvrstni borbi izgubil proti trening partnerju Tropan Luki JK Impol , nato je v  popravnih bojih  izgubil  proti Benjamin Levičar ŠD Šiška ter ostal brez uvrstitve.

V kategoriji do 60 kg smo imeli najmočnejše orožje , vsi smo pričakovali naslov državnega prvaka , vendar šport je nepredvidljiv in napake se dogajajo. Staš je v prvem kolu po težki borbi premagal Boženk Žana JK Ravne , nato v drugem kolu hitro z ipponom premagal Buh Benjamina JK Bežigrad , v polfinalu pa je nepričakovano po dveh napakah izgubil z Markič Nejcom JK Triglav Kranj. Po velikem razočaranju se Staš ni uspel zbrati in je v borbi za tretjo mesto proti Klinar Marku izgubil v podaljšani borbi ter na koncu osvojil 5.mesto .

Tudi razočaranja so del športa, treba se je pobrati še bolj trdo delati in uspehi bodo prišli …
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JUDO KLUB DUPLEK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!