Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
32°C
19°C
JUTRI
33°C
18°C

Požar v Vnanjih Goricah

Pravijo, da nesreča nikoli ne počiva. A pogosto se ne zavedamo, kaj v resnici pomeni ta stavek. Ko nesreča doleti nekoga, ki ga ne poznamo, običajno niti ne pomislimo, da se prav vsi lahko nekoč znajdemo v podobnem položaju. In ravno to je smisel solidarnosti – da po svojih najboljših močeh priskočiš na pomoč takrat, ko nekdo potrebuje tvojo pomoč in da jo tudi sam prejmeš takrat, ko se znajdeš v situaciji, ki presega tvoje zmožnosti »preživetja«.

Ko človek stopa po pogorišču nečesa, kar je bilo še nekaj dni nazaj topel dom, ne moreš, da ne bi začutil cmoka v grlu. V Vnanjih Goricah so prejšnjo sredo ognjeni zublji ob pomoči silovitega vetra vzeli streho nad glavo starejšemu paru. Pri Območnem združenju Rdečega križa Ljubljana smo v ta namen odprli sklic, kamor lahko nakažete pomoč za sanacijo njunega doma. Namen sklica na humanitarnem računu je, da zakoncema od donacij dobrih ljudi ne bo treba plačati dohodnine, ampak bo šel celoten zbrani znesek v obnovo hiše.

 

Donacije finančnih sredstev torej lahko nakažete na humanitarni račun RKS-OZ Ljubljana:

 

Rdeči križ Slovenije - Območno združenje Ljubljana, Tržaška cesta 132, SI-1000 Ljubljana

DELAVSKA HRANILNICA D. D.          

IBAN: SI56 61000 11 22 33 44 82   

SKLIC ALI REFERENCA: SI00/ 05-02-2020

 

Prosimo, da pri nakazilu donacije obvezno navedete sklic, ker le tako se bo vedelo, komu je namenjena.

 

Mojca Pristavec Đogić in Barbara Krajnc

Enota za psihosocialno pomoč OZRK Ljubljana

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi