Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
33°C
18°C
SOB.
33°C
20°C

Vsi za enega, eden za vse - paziti nase pomeni paziti na druge

V okviru štaba Civilne zaščite Občine Brezovica smo danes med 8. in 10. uro člani krajevnih organizacij Rdečega križa pred vsemi trgovinami z živili v občini delili pralne zaščitne maske. V trenutni situaciji je namreč v tem času vstop v trgovine dovoljen le najbolj ranljivim skupinam prebivalcev, to so starejši, osebe z invalidnostmi in nosečnice. Občini je uspel nakup omejenega števila zaščitnih mask, ki jih je takoj namenila  našim soobčanom, ki jih novi virus najbolj ogroža. 

Pri pralnih maskah je med drugim zelo pomembno, kako z njimi rokujemo po prihodu iz trgovine. Saj če se je dotaknemo na sprednjem delu, na roke lahko prenesemo virus. Z rok pa potem na sluznico in v naš organizem. Zato masko vedno snamemo s prijemom zgolj za elastiko (ali trak) s katero jo imamo  pritrjeno na obraz. Za razliko od mask za enkratno uporabo, ki jih po uporabi previdno zavržemo, pralne maske ob izhodu iz trgovine (ali lekarne, pošte…) obvezno shranimo v vrečko (lahko tisto za sadje) in jo šele potem shranimo v žep, torbico, avto. Po prihodu domov, jo previdno vzamemo iz vrečke in takoj vržemo v boben pralnega stroja. Umijemo roke. Maske lahko peremo skupaj s perilom. Ko se posušijo, jih dobro prelikamo (pri tistih, ki jih lahko peremo pri temperaturah, višjih od 60 stopinj, likanje ni obvezno). 

   

Pazite nase.

 

Mojca Pristavec Đogić

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi