Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

TURISTIČNI PODMLADEK PREDSTAVIL SVOJO ZGODBO ......


TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.03.2015      20:28
A A

TURISTIČNI PODMLADEK PREDSTAVIL SVOJO ZGODBO WCA Z BCA


Turistični podmladek OŠ Bovec, ki deluje pod okriljem Sekcije mladih TD Bovec, je po nekaj letnem premoru ponovno sodeloval na 29. festivalu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije. Predstavili so se s svojo zgodbo turizma, kateri so nadeli ime: »Dobrodošli v deželi bovške ovce in bovškega sira« s podnaslovom Wca z Bca- Pastir za en dan.


arhiv: TZS
arhiv: TZS
Deli:

                Na regijskem festivalu v Kopru so člani krožka predstavili svojo projektno nalogo »Dobrodošli v deželi bovške ovce in bovškega sira« oz. idejo, to je zgodbo Wca z Bca –Pastir za en dan. V svoji nalogi so razdelali kako bi goste, najraje mlade, povabili v Bovec na posebno izkušnjo oz. doživetje,  to je preživeti en dan kot pastir. V svoji nalogi vabijo takole: »Z našo nalogo boste spoznali  zgodbo male ljubke živalce, ki že stoletja živi v naših prelepih koncih in je naš ponos, vir miru, ljubezni in življenja. V zgodbi »pastir za en dan« boste doživeli del naše kulturne dediščine. Obdajala vas bo mirna, čista in dih jemajoča narava. Z domačini boste spoznali marsikatero skrivnost tega prelepega okolja, vaš dan vam bodo obogatile ljubke ovce s svojim mirom, ljubeznijo in čarobnostjo. Spoznali boste naš melodičen dialekt in se kakšno po naše tudi naučili. Vsekakor boste želeli to izkušnjo doživeti znova in znova, tako kot to počnejo domačini že stoletja«

                Na regijskem festivalu je sodelovalo 12 šol iz Primorske in Bovčani so osvojili ne le zlato oz. prvo mesto, pač pa tudi zlato priznanje po mnenju komisije mladih članov TDO. Tako gredo Bovčani skupaj z OŠ Sečovlje in OŠ Kobarid podružnična šola Breginj, tudi prejemnika zlatih priznanj, na državni festival TPLG v Maribor 21. aprila letos. Člani turističnega podmladka OŠ Bovec pa obljubljajo, da bodo svojo nalogo predstavili tudi na prireditvi Pomlad za mlade (23.5.2015), na 11. Buškem dnevu (4.7.2015) in na Čomparski noči (8.8.2015).

Več o 29.festivalu lahko preberete tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Sekcija mladih TD Bovec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Sekcija mladih TD Bovec
Sekcija mladih TD Bovec
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.