Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 24°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

TIM ČOPI IN TIM JAKOPIČ - MLADI BOVŠKI ......


KULTURA, DOGODKI

| |
06.06.2014      12:50
A A

TIM ČOPI IN TIM JAKOPIČ - MLADI BOVŠKI UMETNIKI SE PREDSTAVLJAJO


TIM ČOPI, 25-letni oblikovalec železnih skulptur, ki prihaja iz Bovca, se je z varjenjem skulptur začel ukvarjati pred približno desetimi leti. Najraje vari skulpture iz odpadnega železa, kot so vijaki, matice, podložke itd. Poleg tega pa izdeluje tudi unikatno kovinsko pohištvo in opremo. TIM JAKOPIČ 22 let star mladenič iz Kal-Koritnice blizu Bovca. Ljubiteljsko se ukvarja z naravoslovno fotografijo, še posebej pa se navdušuje nad podvodno fotografijo. Najbolj ga pritegnejo motivi na mikro/makro ravni. Za fotografiranje ga je že v otroštvu navdušil dedek, ki se s fotografijo ukvarja profesionalno. Pričujoče fotografije so nastale v Piranskem zalivu leta 2013.


Pomlad za mlade foto: Tatjana Wojčicki
Pomlad za mlade foto: Tatjana Wojčicki
Deli:

TIM ČOPI  svojo  izraznost  išče v snovnem, v materiji. Iz raznih odpadnih kovin, matic, vijakov vari železne skulpture. Le te so vsaka sebi namen in pomen, vsaka ima svojo zgodbo. S preciznim sestavljanjem  in natančnim varjenjem mikro delcev v makro celoto, tako nastanejo čudovite skulpture. Nekatere so bolj dramatične, s pridihom hladnega železa, spet druge zvari v mehkejše celote in s tem poudari kontrast hladne kovine z mehkejšim zaključkom. Na razstavi predstavlja kitaro, ki je sestavljena iz ogromno detajlov in je pravi kontrast malemu kačjemu pastirju,ki pa je sam po sebi dovolj močen in sporočilen in že rahlo posega po novem svetu, matrici. Tim pa se zelo dobro najde in izraža tudi v risbi karikatur, ki so same sebi sporočilnost in namen.

Oceno podala: Martina Berginc, akademska slikarka

 

Na razstavi mladih se predstavlja tudi TIMI JAKOPIČ s fotografijami, ki so nastale v piranskem zalivu. Že zelo mlad se je preizkušal s fotografijo narave, ampak najbolj se je navdušil nad globinami morja. Na njegovih fotografijah lahko vidimo, kar nam je ponavadi skrito- pisanost morskih globin. Predstavlja nam  morska bitja v vsej svoji lepoti in barvi. Na fotografijah se poigrava s kontrasti barv in išče vedno nove  in zanimive kompozicije. Vsako delo ima glavnega akterja, ribo ali anemono, ampak če fotografije natančno pogledamo, so še polne detajlov malih mikro organizmov, polnih mikro struktur, ki se prepletajo in skrivajo v vseh kotičkih in detajlih fotografije, ter le tej dajejo  svojo popolnost, sestavljajo jo  v celoto.  Nenavadni kontrasti, prepleti mikro in makro elementov dajejo fotografiji  dodaten čar in izraznost.  Fotografije so zelo barvite, posnete z ostrim očesom in mirno roko, izredno pisane in čudovit uvod v prihajajoče poletje in tople dni.

Oceno podala: Martina Berginc, akademska slikarka
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!