Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

EVELINA MLEKUŽ IN DANIJEL KEMPER - MLADI ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
06.06.2014      13:30
A A

EVELINA MLEKUŽ IN DANIJEL KEMPER - MLADI BOVŠKI UMETNIKI SE PREDSTAVIJO


EVELINA MLEKUŽ, mlada umetnica iz Bovca, na razstavi razstavlja štirinajst svojih del. Za ustvarjanje uporablja različne tehnike, na razstavi pa razstavlja sledeče tehnike: kombinacijo olja in pastela, akrile, barvice in svinčnik. DANIJEL KEMPER, star 23 let rad riše v svojem prostem času. Največkrat uporablja tehniko svinčnik le redko tudi kemik. Nagiba se k abstraktni umetnosti, kjer svinčnik in misli ne poznajo meja,... Najraje riše izmišljena bitja iz bajeslovja, filmov, portrete ali pa tudi akte. Za risanje ga je že v mladih letih navdušil oče (Vili Kemper) s svojo žilico umetnosti z upodabljanjem krajine na platnu. Tudi sam je poskusil z oljnatimi barvami, a prioriteta ostaja svinčnik…


Pomlad za mlade foto: Tatjana Wojčicki
Pomlad za mlade foto: Tatjana Wojčicki
Deli:

Tudi risbe in slike umetnice EVELINE MLEKUŽ so izredno sporočilne. Najprej nam predstavi dela svinčnik na papir, portreta ženske in vilenmi. Linije na risbah  so mehke in nežne,ampak ravno prav izrazite,da poudarijo obliko in linije obraza. Na risbah »kafetjera« in stol postanejo njene linije bolj stroge in tako ločijo eno obliko od druge, nastanejo ploskve,  črno bele igre , ki sestavljajo celoto. Tu lahko začutimo rahlo spogledovanje s kubizmom. Na naslednjih delih  si umetnica dovoli linijam in oblikam dodati še barvo in tako nastanejo njena dela bolj sproščena in mladostna. Na delih metulj združi realistično z abstraktnim, naravo z umetnostjo, uporablja  svinčnik in barve. V delih sen in peace pa je zaslediti že močan nadrealizem, kjer se vse linije, točke, oblike in barve prepletajo in nam vsaka zase govorijo svojo zgodbo in idejo. Na sliki ženska, olje in pastel na platno, združi kubizem in nadrealizem v eno samo celoto, ki pa se popolnoma izgubi in zažari v popolni abstrakciji slike sole mar. Dela Eveline so raznolika, narejena vsako s svojim namenom in pomenom.

Oceno podala: Martina Berginc, akademska slikarka

 

DANIJEL KEMPER nam se nam predstavi z risbami svinčnika na papir, ki je njegova najljubša tehnika. Pri njegovih delih je začutiti risbo po trenutnem navdihu. Porodi se ideja, nastane risba, neka zgodbe in njen zaključek. Nato nastane nova ideja in drugačen motiv, druga risba z novo zgodbo. Zelo rad posega po motivih iz bajeslovja, kar lahko vidimo na risbi zmaja. Linije na tej risbi so močnejše in izrazitejše, začutiti je moč tega bajeslovnega bitja. Linije na risbah aktov in portretov pa so nežnejše, kot bi nam s tem hotel pokazati čutnost in krhkost, ki je še posebej izrazita v risbi malega deteta. Počasi pa iz realističnih motivov prehaja v vse bolj abstraktne ideje in motive, ki se prepletajo in zapletajo in nas popeljejo v globino ideje, misli in umetnosti, ki nam jo nudi risba sama. 

Oceno podala: Martina Berginc, akademska slikarka
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!