Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Javna predstavitev delovanja čistilne naprave ......


OBČINSKE

| |
26.05.2015      7:40
A A

Javna predstavitev delovanja čistilne naprave v Borovnici


V sredo, 13. maja 2015, so si občinski svetniki, člani nadzornega odbora in vaških odborov ogledali gradbišče čistilne naprave. Trenutno se izvaja zadnja, 3. faza gradnje, v teku je poskusno obratovanje.


Deli:

Obisk je vodil Jernej Nučič, občinski referent za komunalo, razlage in odgovore na vprašanja pa so nudili predstavniki izvajalcev, in sicer: Branko Potočnik, direktor CID – čistilne naprave, ki skrbi za dobavo in montažo membranskega dela čistilne naprave, Miha Kordiš in mag. Bojan Končar iz Hidroinženiringa, ki sta odgovorna
za elektroinštalacijska in strojna dela, ter Matej Mlakar, vodja gradbišča iz podjetja Godina, ki opravlja gradbena dela. Na začetku so bili predstavljeni osnovnih podatki o projektu Čista Ljubljanica, v okviru katerega sta aktualna projekta v izvajanju Čistilna naprava Borovnica in Vakuumska kanalizacija Breg-Pako. Glavni namen predstavitve je bil ogled čistilne naprave s prikazom posameznih faz čiščenja in strokovna razlaga izvajalcev del.

Čistilna naprava je največja in najdražja naložba v komunalno infrastrukturo v tem tisočletju v Borovniški dolini, kapaciteta naprave je 6.000 populacijskih enot, kar sicer malenkost presega trenutne potrebe v občini, vendar bo brez stresa in nadgradenj lahko prenesla morebitno povečanje obremenjenosti, ki lahko nastane bodisi zaradi nove industrije ali novogradenj. Naprava je zasnovana tako, da se lahko omogoči obratovanje dveh ločenih čistilnih liniji, tako da deluje nemoteno tudi ob morebitni okvari na eni liniji. Membranska tehnika pa zagotavlja visoko stopnjo čiščenja vode in s tem manjše obremenjevanja okolja. Stranski produkt je blato, ki se ga dehidrira in odvaža iz čistilne naprave. Za razliko od stare naprave, nova ne potrebuje dotoka sveže vode, temveč uporablja kar svojo, tehnološko vodo iz procesa, torej lahko govorimo o zaprtem proizvodnem procesu. 

Obiskovalce je zanimalo več o višini investicije in izpostavljenosti posameznim tveganjem. Predstavnik investitorja je ob tem poudaril, da bi lahko bilo izpolnjevanje evropske direktive tudi bistveno dražje za občane, če ne bi sodelovali v projektu Čista Ljubljanica – Odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda v porečju Ljubljanice – 1. sklop, kjer del operacije financira Evropska unija, in sicer iz kohezijskega sklada, in se izvaja v okviru

Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007–2013 in razvojne prioritete Varstvo okolja – področje voda s prednostno usmeritvijo Odvajanje in čiščenje komunalnih voda.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.