Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
16°C | 22°C
torek, 25.09.2018
6°C | 19°C
sreda, 26.09.2018
5°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
16°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zbiranje plastičnih pokrovčkov


NOVICE

| |
24.03.2018      9:24
A A

Zbiranje plastičnih pokrovčkov


Zbiranje plastičnih pokrovčkov, ki jih je mogoče predelati, ni le ekološko, ampak tudi človekoljubno dejanje. V Ajdovščini in Vipavi posamezniki in organizacije že vrsto let zbiramo pokrovčke, ki smo jih nato vozili na druga zbirna mesta v Novo Gorico, Koper in še drugam. Na pobudo ene od osnovnih šol smo se v Rdečem križu Ajdovščina skupaj s Komunalno stanovanjsko družbo Ajdovščina odločili, da bomo pokrovčke zbirali v Ajdovščini.


Deli:

Pokrovčke bo še vedno mogoče oddati pri nas na Rdečem križu, v vrtcu, osnovnih šolah, društvih in drugih organizacijah. Odložili jih boste lahko tudi v ločen kontejner v Supermarketu Mercator ali Hipermarketu Spar v Ajdovščini. Vse zbrane pokrovčke bomo nato prepeljali v kontejnerje KSD Ajdovščina, kjer jih bo prevzelo podjetje MPI – reciklaža. Kot so nam pojasnili v podjetju, jih z veseljem sami prevzamejo, če bomo zbrali vsaj dve toni pokrovčkov. Če pomislimo, da vsak pokrovček tehta le dva grama, je to velika količina, vendar smo prepričani, da nam bo uspelo.

V poštev pridejo vsi plastični pokrovčki, ki imajo oznako PP ali PE: pokrovčki vseh vrst plastenk, začimb, mleka, jugurta, sokov, sladke smetane, kislega zelja ali repe, nutele, tekočega pralnega praška, mehčalca, avtomobilskih olj, zdravil, zobne paste, kozmetike, čistil, plastični deli Kinder jajčka.

Niso pa ustrezni plastični pokrovčki, ki imajo oznaka PS – polistiren: prozorni pokrovčki kisle smetane, margarine, namazov, skute, sladoledov, ovitki CD-jev, kovinski pokrovčki.

Za tono pokrovčkov podjetje plača okrog 230 evrov. Zbrana sredstva bomo namenili fantku Vidu, ki obiskuje razvojni oddelek vrtca CIRIUS Vipava in potrebuje dodatne terapije. Omenjeni center za izobraževanje že nekaj časa zbira pokrovčke zanj, tako da se bomo priključili njihovi akciji.

Lepo vas torej vabimo, da pokrovčkov ne zavržete, ampak jih prinesete na vam najbližje zbirno mesto. Že vnaprej hvala, če boste solidarni s pomoči potrebnimi in naravo!

RK Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
24.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Ajdovščini
24.09.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Nueva Generacion (Španija)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.