Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C
18°C | 35°C
četrtek, 23.08.2018
20°C | 35°C
petek, 24.08.2018
17°C | 33°C
sobota, 25.08.2018
18°C | 28°C
nedelja, 26.08.2018
14°C | 22°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zaključek 31. tekmovanja


ŠOLSTVO, DOGODKI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.06.2018      15:12
A A

Zaključek 31. tekmovanja


Tudi letos smo uspešno zaključili 'Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani' v šolah v občinah Ajdovščina in Vipava. V to akcijo je vključenih 1600 učencev od prvega do šestega razreda. Sodelujejo tudi varovanci CIRIUS Vipava, oddelek NIS na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina. V prilagojeno tekmovanje so vključeni tudi varovanci VDC Ajdovščina in Vipava. Tisti, ki so imeli ob vsaki nenapovedani kontroli vedno čiste zobe so ob zaključku akcije prejeli majhno praktično nagrado. Najboljši razred in njegovo učiteljico pa smo odpeljali na zaključno prireditev v Ljubljano.


Deli:

Namen tekmovanja je učenje pravilne ustne higiene, spodbujanje k uživanju zdrave prehrane in poudarjanje pomena rednega obiskovanja zobozdravnika/ce. Tekmovanje je leta 2017 dobilo najvišje priznanje FDI, SMILE AWARD, ki je bilo podeljeno konec avgusta 2017 v Madridu. Na generalni skupščini FDI smo torej slovesno prejeli priznanje kot naj inovativnejši preventivni program na svetu. Februarja letos je tekmovanje prejelo še posebno priznanje, kot primer dobre prakse, ki ga podeljuje strokovna revija 'Medicina danes'.

Ponosni smo lahko, da je tudi Zdravstveni dom Ajdovščina prispeval velik del k uspehu tekmovanja. Brez kontinuiranega in strokovno opravljenega dela izvajalcev Zobozdravstvene vzgoje in preventive, takih rezultatov ne bi bilo. Poudariti je potrebno, kako pomembno je vodstvo zdravstvenih zavodov, ki se zaveda pomena preventivnih dejavnosti na primarnem nivoju in poskrbi za ustrezne pogoje za izvajanje. Izredno pomembno je tudi sodelovanje vseh zaposlenih v zobozdravstvu, dobra komunikacija s starši in šolami, kjer se Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani izvaja. Zato se na tem mestu zahvaljujemo in čestitamo vsem, ki ste verjeli in verjamete v ta preventivni program in ste prispevali in prispevate, da program tako dobro deluje. In deluje že več kot trideset let. Z sodelovanjem bomo dosegli še boljše rezultate in nagrajeni bomo z zdravimi otroškimi nasmehi. Ustno zdravje je pomembno za zdravje celotnega organizma. Zdravstveni delavci se s svojim delom trudimo prispevati, ki izboljšanju in ohranjevanju ustnega zdravja. Vendar nismo edini, najbolj pomembno vlogo pri ohranjanju ustnega zdravja otrok igrajo starši in ostali družinski člani ter sorodniki.

Damjana Marc

Zobozdravstvena vzgoja in preventiva

Zdravstveni dom Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.