Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 17.10.2018
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

MDPM v novo šolsko leto


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
21.09.2018      14:16
A A

MDPM v novo šolsko letoUstvarjanje osnovnošolcev na InCastri
Ustvarjanje osnovnošolcev na InCastri
Deli:

V Medobčinskem društvu prijateljev mladine Ajdovščina smo poletje zaključili s tečajem rolanja, ustvarjalnimi in športnimi delavnicami, v sodelovanju z ZPMS in ZPM Vič-Rudnik smo zadnji teden v avgustu skupino otrok peljali še na enodnevni brezplačni izlet na morje, kjer so se kopali v Piranu in Portorožu, se vozili z ladjico in se imeli nadvse lepo.

Ker je letos poleti veliko otrok brezplačno ali delno brezplačno letovalo tudi za cel teden bi se želeli še enkrat zahvaliti vsem podjetjem in posameznikom, ki ste darovali v akciji 'Morje za vse otroke' in s tem prinesli nasmeh na marsikateri otroški obraz. Hvala!

Konec poletja so spremljale tudi priprave na novo šolsko leto. Na prelomu avgusta v september smo z aktivnostmi vezanimi na pričetek šolskega leta pričeli tudi v društvu. V tem času je potekalo izobraževanje za mentorje in koordinatorje Otroškega parlamenta, ki v letošnjem letu poteka na isto temo kot lani, le da bodo letos mladi parlamentarci sklepe lanskega leta poskusili prenesti v prakso.

V okviru naših humanitarnih programov smo v tem času med več kot petdeset družin razdelili potrebščine za šolo in finančna sredstva zbrana v akciji Poštar Pavli, ki jo vsako leto pripravlja ZPMS v sodelovanju s Pošto Slovenije, v sodelovanju s starši in šolami pa smo pripravili še predloge za štipendije NIVEA sklada, ZPMS sklada in novega štipendijskega sklada ZPMS – sklada Dr. Janeza Drnovška. Staršem smo pri nakupu šolskih potrebščin pomagali tudi v okviru Botrstva, programa ZPM Moste Polje, ki ga koordiniramo za naše občine.  

Kljub obilici humanitarnega dela smo v septembru našli čas za sodelovanje na InCastri, ki jo pripravlja LUA. Sodelovali smo z delavnicama izdelave maket in tiskanja na blago, ki sta ju izvedli Taša Turk in Silva Copič. Udeležili smo se še srečanja ZPMS, kjer so naši člani prejeli priznanja, ga. Ana Bizjak, dolgoletna sekretarka našega društva, pa priznanje za častnega člana ZPMS, saj že vrsto let profesionalno in prostovoljno skrbi za ohranjanje programov ZPMS v našem okolju.

Otroci so, upamo, da veselo, zakorakali v šolske klopi, kjer jih bomo kmalu obiskali tudi mi - s pestrim programom v Tednu otroka med 1. in 7. oktobrom, ki ga pripravljamo  v teh dneh.


Maša Čibej
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Odprtje defibrilatorja v Gojačah
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.