Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
9°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Novogoriška univerza in ŽRK Mlinotest z roko ......


ŠPORT, GOSPODARSTVO, VISOKO ŠOLSTVO, DRUŠTVA

| |
18.09.2013      15:58
A A

Novogoriška univerza in ŽRK Mlinotest z roko v roki


Ajdovščina, 17. september – Rektor Univerze v Novi Gorici prof. dr. Danilo Zavrtanik in predsednik Ženskega rokometnega kluba Mlinotest Ajdovščina Ivan Vodopivec sta podpisala pogodbo o sodelovanju. S svojim podpisom sta potrdila, da si bosta inštituciji s povezovanjem in sodelovanjem znanosti in športa zagotavljali boljše pogoje za svoje delo in rast ustvarjalnosti ter si prizadevali za tesnejšo medsebojno povezanost.


Dr. Danilo Zavrtanik, Ivan Vodopivec in David Nabergoj ob podpisu pogodbe
Dr. Danilo Zavrtanik, Ivan Vodopivec in David Nabergoj ob podpisu pogodbe
Deli:

Sodelovanje bo za zdaj potekalo na področju promocije njunih dejavnosti, vendar obe inštituciji predvidevata, da se bo sodelovanje v prihodnje še razvijalo in vključevalo še druga področja: »Pomembno je, da je univerza vključena v različne aktivnosti v svojem okolju, in šport je zagotovo ena tistih, kjer je sodelovanje zaželeno, če ne že kar nujno. Ne gre samo za sprostitev, gre tudi za možnost vključevanja naših študentk v klubske aktivnosti in krepitev ugleda obeh inštitucij. Ponosni smo, da imamo v okolju dobro žensko rokometno moštvo, in upamo, da bodo dobre rokometašice tudi promotorke naše univerze,« je po podpisu pogodbe izpostavil prof. dr. Danilo Zavrtanik, rektor Univerze v Novi Gorici.
»Sodelovanje z Univerzo v Novi Gorici pomeni veliko spodbudo za delovanje kluba in odpira možnosti za nadaljnji razvoj. Osrednja ideja ŽRK Mlinotest Ajdovščina je namreč promocija športa in športnega načina življenja kot načina razvoja, vzgoje in socializacije mladih ter doseganje vidnih športnih rezultatov na najvišji ravni,« je dejal Ivan Vodopivec, predsednik kluba.
David Nabergoj, predsednik uprave Mlinotesta, je ob tem dejal: »Vesel sem tega novega sodelovanja, saj je povezovanje športa in znanosti pomembno tako za mlajšo kot starejšo generacijo v dolini. V Mlinotestu že tri leta spodbujamo ajdovski rokomet z namenom omogočanja hitrejšega in kakovostnejšega razvoja rokometašic in sodelovanje kluba z Univerzo v Novi Gorici daje vsem večjo širino in večje možnosti za dobro delo.«
Ajdovski klub letos praznuje 55. obletnico ustanovitve in že vseskozi gradi dober sloves ajdovskega rokometa, ki je v slovenskem prostoru že dosegal vrhunske rezultate ter ga v slovenskem rokometnem prostoru zelo spoštujejo.
Klub letos skrbi za vadbo in tekmovanje okrog 130 rokometašic v različnih starostnih kategorijah. Članice, ki nastopajo v 1. državni rokometni ligi, so lani osvojile 8. mesto. Kadetinje in starejše deklice A so se uvrstile med 6 najboljših ekip v Sloveniji, tudi ostale mlajše selekcije so se uvrstile v prvo polovico svojih tekmovalnih lestvic. Ekipa OŠ Danila Lokarja iz Ajdovščine, ki jo prav tako sestavljajo igralke kluba, pa je že drugič v zadnjih treh letih osvojila naslov prvaka Slovenije.
VKV
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.