Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
20°C
10°C
JUTRI
22°C
15°C
8509

Primorci beremo 2019

V Lavričevi knjižnici smo zaključili že trinajsto sezono bralnega projekta primorskih knjižnic Primorci beremo.  Ponudba proznih del in pesniških zbirk slovenskih avtorjev je v matični knjižnici v Ajdovščini in v njenih enotah v Vipavi, Podnanosu, Dobravljah in na potujoči knjižnici navdušila kar 178 bralcev, ki so skupaj od aprila do novembra prebrali 1510 knjig domačih avtorjev. 

V prebiranje knjig so se vključili tudi v Domu starejših občanov v Ajdovščini in v Centru starejših Pristan v Vipavi. 158 bralcev je projekt tudi uspešno zaključilo, saj so prebrali vsaj šest knjig in si tako prislužili priznanje in knjižno nagrado. Oboje smo svečano podelili na zaključni prireditvi na 'Ta veseli dan kulture', 3. decembra v knjižnici v Ajdovščini. Naš gost je bil dr. Franc Koren, ki je ob svojem okroglem jubileju izdal pesniško zbirko 'V svetlobo prebujen'. Pesniška zbirka je bila tudi na priporočilnem bralnem seznamu Primorci beremo 2019. Skozi občuteno popotovanje skozi pesniško zbirko je avtorja in njegovo delo subtilno predstavil Bojan Bizjak. Oba rojaka (nenazadnje sta ob z Gore) sta nam tako pripravila prisrčen, zanimiv in prijeten literarni večer. Za zaključek pa je Franc Koren izročil knjižne nagrade nagrajencem. 

 

Zdenka Žigon

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi