Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
14°C
10°C
JUTRI
20°C
7°C
9270

Dobrodelna sobota na OŠ Šturje

V soboto se je pod sloganom ''Pomagajmo otrokom do še lepšega otroštva'' odvijal dobrodelni dan z namenom zbiranja denarja za šolski sklad OŠ Šturje iz Ajdovščine in športnega udejstvovanja. Ta je bil že deveti, skupaj z brevetom pa šesti.

Kolesarji so se udeležili 200 km dolgega breveta od Ajdovščine preko Goriških Brd v Italijo in preko Krasa nazaj v Ajdovščino. Na igrišču pred šolo pa je potekal tek po sistemu ''prideš, kadar prideš in tečeš (lahko tudi hodiš), kolikor tečeš''. Tisti, ki so kolesarili, so del startnine namenili za šolski sklad, ravno tako pa so s prostovoljnimi prispevki otrokom pomagali tekači.

Kolesarjenja in teka se je udeležilo preko 80 udeležencev iz štirih držav. Glavni pobudnik akcije je, skupaj s Športnim društvom BIK.si in Športnim društvom Tekači Vipavske doline, ultra kolesar in tekač Andrej Zaman.

 

Lea Vidmar in Andrej Zaman

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi