Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
24°C
15°C
JUTRI
23°C
18°C
7526

Ipavska zlata v Tuzli

Komorni zbor Ipavska z dirigentko Damjano Vončina se je v dneh od 6. do 9. junija 2019 udeležil 4. mednarodnega zborovskega tekmovanja Lege Artis v Tuzli v Bosni in Hercegovini. Izjemen nastop in vrhunsko izveden raznolik program je prepričal mednarodno štiričlansko komisijo in številno navdušeno poslušalstvo v Bosanskem kulturnem centru v Tuzli, saj je strokovna komisija njihov nastop ocenila s 94,42 točkami in jim podelila zlato priznanje ter dve posebni nagradi (nagrado za izvedbo skladbe iz obdobja romantike – Mendelssohnove Richte mich, Gott – in nagrado za izvedbo sakralne skladbe – The Deer's Cry Arva Pärta).

Na gostovanju v Tuzli pa so pevci Komornega zbora Ipavska s svojim petjem navdušili in razveselili tudi člane Slovenske skupnosti v Tuzli, ki že več kot 25 let združuje tam živeče Slovence. Na sedežu njihovega društva v središču mesta so s prepevanjem priredb ljudskih pesmi in slovensko besedo marsikateremu rojaku privabili solze v oči. Po koncertu so jim članice društva, med njimi večinoma pevke Ženskega zbora Slovenčice, pripravile pogostitev s tradicionalnimi jedmi, ob katerih so oživeli spomini na domače kraje in prijatelje v domovini.

 

Komorni zbor Ipavska

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi