Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
13°C
-3°C
PET.
14°C
-1°C
Deli
7150

Šturski košarkarji in košarkarice zopet na najvišjih mestih v Sloveniji

V sredo, 5. junija 2019, je v Žalcu potekalo finalno državno šolsko tekmovanje v košarki 3 na 3. Našo šolo sta zastopali tako dekliška kot fantovska ekipa. Dekleta so na področnem tekmovanju, ki je potekalo en teden prej v naši dvorani, osvojile 1. mesto, fantje pa 4. Tako sta obe ekipi prišli na prizorišče z dobrimi obeti. Izkazalo se je, da sta obe ekipi res vrhunsko pripravljeni.
V kategoriji fantov je naša košarkarska ekipa 3 na 3 med 16 najboljšimi ekipami v Sloveniji osvojila odlično 3. mesto, kar je prva medalja za fante v kolektivnih športih za našo šolo. Dekleta so šle še dva koraka dlje. Med 11 najboljšimi ekipami v Sloveniji so postale državne prvakinje, saj so zmagale prav na vseh petih tekmah, ki so jih igrale. Najtežja je bila zadnja tekma, v finalu. Nasprotnice so premagale za samo 1 točko. Veliko veselje in rajanje je bilo razumljivo.

Ekipo fantov so zastopali Domen Petrovič, Saša Gruborovič, Izak Lemut in Miodrag Stajić, ekipo deklet pa Neža Stopar, Jana Likar Ivanov, Lara Valič, Špela Brecelj in Arizona Uka.

Obema ekipama iskreno čestitamo za požrtvovalnost ter igre na samem turnirju!

 

REZULTATI TEKEM:

Skupinski del (fantje):

OŠ PODČETRTEK : OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA 17 : 16

OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ ANTONA TOMAŽA LINHARTA RADOVLJICA 16 : 9

OŠ GRM NOVO MESTO : OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA 14 : 15

Četrtfinale:
OŠ CENTER NOVO MESTO : OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA 13 : 18

Polfinale:
OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO 11 : 15

tekma za 3. mesto:
OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ VAVTA VAS 14 : 8

 

Skupinski del (dekleta):

OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ LOUISA ADAMIČA GROSUPLJE 12 : 6

OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ III MURSKA SOBOTA 11 : 7

Četrtfinale:
OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA : OŠ NOTRANJSKI ODRED CERKNICA 15 : 7

Polfinale:
II. OŠ CELJE : OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA 8 : 12

Finale:
OŠ ZREČE : OŠ ŠTURJE AJDOVŠČINA 7 : 8

 

Gregor Zagorc, mentor

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi