Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
23°C
4°C
JUTRI
23°C
4°C
Deli
7000

25. zimski pohod na Čaven

Lep sončen dan, lepšega si za 25. zimski pohod na Čaven ne bi mogli niti v sanjah želeti, je h koči Antona Bavčerja zvabil veliko število pohodnikov. Prihajali so iz vseh smeri, iz naše doline, iz bližnje in daljne okolice. Slišala se je govorica z domicilom vse tja do našega glavnega mesta in na drugo stran do morja. Pohodnike je kot običajno nagovoril predsednik društva. 

Prve besede so bile namenjene Tomažu Breclju-Tomeku, ki nas je pred kratkim zapustil. V našem društvu je bil dolga leta markacist, vodnik in predvsem dober človek in prijatelj vsem planincem. Nato je spregovoril o pomenu praznika z vse Slovence in o spoštovanju materinega jezika in naše kulture. Bolj se moramo truditi za lep slovenski jezik. Pa ne samo na Prešernov dan. Malo nas je, imamo pa vse kar imajo veliki. Svoj jezik, svojo zgodovino, čas v katerem živimo in ga sami oblikujemo, s pridnostjo pa bomo ustvarili tudi lepo bodočnost za naše otroke in vnuke. In na koncu prelepo domovino, kamor se iz širnega sveta lahko vedno vrnemo. Po nagovoru je sledilo veselo druženje kar pred kočo, saj nam zima letos kar preveč prizanaša z mrazom in snegom. 

 

mg

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi