Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Novo reševalno vozilo za nujno medicinsko ......


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
06.06.2014      8:50
A A

Novo reševalno vozilo za nujno medicinsko pomoč


Vrhnika, 5. junij – Zdravstveni dom Vrhnika počasi zaključuje vzpostavitev projekta nujne medicinske pomoči (NMP), ki je leta 2012 nadomestila klasično dežuranje zdravnikov. V praksi je to pomenilo, da so dežuranje prevzeli dvočlanski timi zdravnika in medicinske sestre oziroma tehnika za nujno medicinsko pomoč, ki so na voljo 24 ur na dan. Ko bo jeseni ekipa dobila še četrti tim, bo projekt zaključen. Gotovo jim bo v veliko tehnično pomoč novo vozilo škoda yeti, ki bo nadomestilo dosedanjega terenca.


Slavnostni trak so prerezali župani in vodja NMP
Slavnostni trak so prerezali župani in vodja NMP
Deli:

Zgodba niti nima dolge brade. Projekt nujne medicinske pomoči je začel zoreti leta 2012, je pojasnil direktor Zdravstvenega doma Vrhnika Tomaž Glažar. Tedaj so dežurstvo opravljali zdravniki med svojim rednim delom. Dogajalo se je, da so morali sredi dela zaradi nujnega klica zapustiti ambulanto in odhiteti na teren. »To ni bilo dobro tako za zaposlene kot za paciente, zato je bilo na tem področju nujno potrebno narediti premike.« Odločili so se za pilotni projekt, ki danes postaja zgled stroki: ustanovili so time nujne medicinske pomoči. Ti so v ambulanti prisotni 24 ur na dan in so vešči urgentne medicine. »Na ta način smo povečali strokovni pristop do pacientov, razbremenili smo obstoječe zdravnike in medicinske sestre ter zmanjšali stroške njihovih nadur,« meni Glažar. Timi nujne medicinske pomoči v »prostem času«, torej v času, ko niso na terenu, v ambulanti ne počivajo, pač pa sprejemajo nenaročene paciente. V zadnjih petih mesecih je bilo takšnih obravnav okoli tri tisoč.
Novo vozilo so financirale občine Vrhnika, Borovnica in Log-Dragomer, ki jih pokriva zdravstveni dom. Glažar je hvaležen županom, predvsem pa občinskim svetom, ki so sprevideli koristnost tega projekta in dali zeleno luč občinskim proračunom z omenjenim projektom. Vrhniški župan Stojan Jakin je dejal, da je Vrhnika še enkrat dokazala, da zmore orati ledino v državi – tokrat s projektom nujne medicinske pomoči, ki ga že posnemajo nekatere druge občine. »Vesel sem, da je opazen napredek, nenazadnje pa o tem pričajo tudi pohvale pacientov,« pravi Jakin. Pri nabavi novega vozila sta pomagala – vsak po svojih močeh in na lasten način – tudi Avtocenter Špan z Brezovice in IVL z Iga pri Ljubljani. Dosedanjo vozilo freelander bo, po besedah Glažarja, v rezervi.

Gašper Tominc, foto: GT

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
31.10.201 | Tečaji in delavnice
JUTRANJE VAJE ZA SAMOZDRAVLJENJE
02.11.2016 Ni kategorije
Kino Vrhnika: NIKA
25.10.2016 | Umetnost
Ruben Muha: SEKVENCA B 6
26.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
PRVINSKA ŽENSKA
28.09.2016 | Šole in vrtci
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - HIP HOP na OŠ Ivana Cankarja
28.10.2016 | Kino
Kino Vrhnika: PR' HOSTAR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.