Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Več kot milijon nepovratnih sredstev za ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
06.03.2013      16:23
A A

Več kot milijon nepovratnih sredstev za občino


Vrhnika – Občini Vrhnika je uspel verjetno doslej še ne presežen uspeh na področju kandidatur za državna sredstva, kajti obeta si lahko več kot milijon evrov nepovratnih sredstev. To je skoraj ravno toliko, kot jo je stal nakup nekdanje šivalnice IUV.


Deli:

Natančneje gre za 1.27 milijona evrov, ki se jih občina nadeja iz naslova sofinanciranja energetskih sanacij glasbene šole in šivalnice. V primeru glasbene šole je kandidirala za sredstva v višini 263 tisoč evrov (investicija je ocenjena na 323 tisoč evrov), v primeru šivalnice pa v višini 864 tisoč evrov, pri čemer je celotni strošek investicije ocenjen na 1.1 milijon evrov. »Skupno z obema razpisoma torej kandidiramo za dobrih 1.2 milijona evrov nepovratnih sredstev,« pravi podžupan Janko Skodlar, ki bdi nad obema projektoma.
Pristojno ministrstvo je v začetku januarja objavilo seznam izbranih projektov, med katerimi sta tudi glasbena šola in šivalnica. Občina je morala še nekoliko dopolniti vlogo. »Kaže, da sta vlogi sedaj formalno in vsebinsko popolni saj ni bilo nobenega dodatnega poziva za dopolnitev dopolnitve, kar so prejemale druge občine. Sredi februarja je ministrstvo opravilo predhodno administrativno kontrolo in ugotovilo, da naše navedbe v prijavnem obrazcu v celoti držijo in odražajo realno stanje na terenu. Predstavniki ministrstva so pojasnili, da lahko pričakujemo odločbo o dodeljenih sredstvih v dveh mesecih po pregledu lokacije prijavljenih projektov, to je meseca aprila,« pravi Skodlar.
To pomeni, da lahko občina začne izvajati investicijo, kar v praksi pomeni, da bo začela s pripravo in usklajevanjem razpisne dokumentacije, kar naj bi dokončala do konca marca. »Tako bo lahko prišlo do objave razpisa za izvedbo del energetske sanacije celotne stavbe bivše šivalnice IUV že v prvi polovici aprila 2013,« še meni naš sogovornik.

Gašper Tominc, foto GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.