Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem ponekod v južni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 3, na Primorskem do 4 stopinje C.
-6°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-9°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 12h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h. V četrtek bo burja slabela.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

S PESMIJO PO KOROŠKI


KULTURA

| |
20.02.2015      16:05
A A

S PESMIJO PO KOROŠKIDeli:

Spoštovani abonenti in vsi ljubitelji gledališča ter lepe slovenske pesmi,

v petek, 6. marca 2015, ob 19.30 smo v Kulturni dom Vransko povabili Mešani pevski zbor iz Šmartnega ob Paki. V igri in pesmi nam bodo predstavili prelepe koroške pesmi.

S predstavo se vam želimo zahvaliti za zvestobo  ter navdušiti za prihodnjo abonmajsko sezono, hkrati pa počastiti marčevske praznične dni. 

Vstopnine ne bo. Vabljeni.

 

MePZ Šmartno ob Paki je januarja 2013 dopolnil 15 let delovanja. Vseskozi velja za dober mešani zbor, o čemer pričajo dobre strokovne ocene ter rezultati iz pevskih revij in tekmovanj. Vsako leto se predstavlja na reviji odraslih pevskih zborov, 5x so sodelovali na regijskem srečanju, kjer so osvojili 2x srebrno in 1x bronasto plaketo. Poleg ostalih nastopov pa vsako leto ob zaključku leta v Šmartnem pripravijo Božično - Novoletni koncert, v Gorenju že nekaj let koncert ob Materinskem dnevu, ob koncu sezone pa še letni koncert. 

Najbolj pa si bodo zapomnili sodelovanje v oddaji RTV SLO – Spet doma – Med dvema zboroma, kjer so zmagali s 23.279 glasovi. Zagotovo je to velik prispevek k propagandi zbora, kot tudi kraja Šmartno ob Paki. To jim je prineslo nove izzive: sodelovali so na prireditvi Slovenec leta, skupaj s Tomažem Domiceljem, imeli so edinstveno priložnost zapeti skupaj z legendarno skupino Pepel in Kri ter Heleno Blagne, preizkusili so oder kongresnega centra Brdo pri Kranju z glasbeno skupino Victory in Nuško Drašček, še posebej pa si bodo pevci zapomnili lanski nastop v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma, kjer so zapeli zmagovalno pesem iz oddaje Med dvema zboroma Ljubim te Slovenija. Nastopati na tem odru ob prepolni dvorani je res nekaj nepozabnega.

V letu 2011 je zbor prejel Plaketo občine Šmartno ob Paki za vidni prispevek na kulturnem področju.

Lani so kar dvakrat sodelovali tudi v oddaji RTV Slovenija: Moja Slovenija.

Pred-lani so s koncertom obeležili 15 let delovanja in zopet navdušili številno občinstvo z raznolikim sporedom, pečat tega koncerta so zaključne skladbe s koreografijo.

V lanskem letu so se lotili projekta koroških pesmi in se s scenarijem njihove pevke Maje Bubuk poizkusili tudi v igralskih sposobnostih. Zanimiva prireditev s pristno domačo sceno je navdušila številno publiko.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE Z OSKRBOVANCI
17.01.2017 | Družabni dogodki
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
26.01.2017 | Kultura
ISKRENA SPOVED

Bodite prvi pri oddaji mnenja.