Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na Reviji pevskih zborov Goriške bodo ......


KULTURA

| |
27.01.2016      15:21
A A

Na Reviji pevskih zborov Goriške bodo nastopili tudi zbori iz naše občine(Foto arhiv JSKD)
(Foto arhiv JSKD)
Deli:

Zadnji januarski konec tedna bo kot že tradicionalno v znamenju petja. Javni sklad RS za kulturne dejavnosti namreč v Kulturnem domu v Desklah prireja že 15 Revijo pevskih zborov Goriške, na kateri bodo med 29 zborovskimi sestavi z blizu 650 pevkami in pevci zapeli tudi štirje zbori iz naše občine.

V soboto, 30. januar, se bosta tako predstavila Župnijski mešani pevski zbor Šempeter pod vodstvom Matjaža Černica in Mešani pevski zbor Vrtojba pod vodstvom Zdravka Lebana. V nedeljo, 31. januar, pa bosta zapela Moški pevski zbor Šempeter pod vodstvom Mirana Rustje in Mešani pevski zbor Ciril Silič Vrtojba pod vodstvom Silvana Zavadlava.

Na tridnevnem dogodku, ki je poleg Primorske poje zagotovo ena večjih pevskih manifestacij na Goriškem, bodo svoje nove programe predstavili ženski, moški, mešani pevski zbori in večji ter manjši vokalni sestavi. Na koncertnih nastopih bodo izvedli več kot 90 različnih skladb. Občinstvo bo prisluhnilo pisani paleti slovenskih umetnih in ljudskih pesmi, kot tudi repertoarjev iz svetovne zakladnice zborovske literature. Programi nastopajočih vsebujejo tako sakralno kot profano zborovsko literaturo.

Tri koncertne večere bo v umetniško - strokovnem pogledu spremljala poznavalka področja zborovske glasbe Jerica Gregorc Bukovec, ki v Novi Gorici že drugo leto vodi Zborovodsko šolo. Njenega dela pa ne gre enačiti z delom žiranta, saj strokovni spremljevalec zborom svetuje in jih vzpodbuja za nadaljnjo kakovostno umetniško rast.

Zborom je nasvet strokovnega spremljevalca dragocen, saj posledično in ne nazadnje, kvaliteta zborov iz leta v leto raste. Ob pregledu petnajstletnega prirejanja revij v Desklah statistika kaže, da je na revijah  zapelo več kot 8600 pevcev, izvedenih je bilo 384 nastopov zborov in bilo zapetih več kot 1150 pesmi.

 

Podrobnejši program si lahko preberete TUKAJ.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.