Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo razmeroma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Možna je kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
10°C | 24°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
11°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Borili smo se za domovino


KULTURA

| |
22.06.2016      18:08
A A

Borili smo se za domovinoDeli:

Smo nepolitična domoljubna organizacija,ki združuje ljudi (člane), ki spoštujejo in cenijo našo  polpreteklo zgodovino. Zgodovino iz obdobja druge svetovne vojne v kateri je nacistični in fašistični okupator hotel Slovence izbrisati iz zemljevida Slovenije.

Odpor slovenskih domoljubov se je pričel z osvobodilno fronto,ki je združevala ljudi, ki se niso strinjali z okupacijo in kmalu prerasel v narodno osvobodilno borbo, ki je skupaj z zavezniki premagala okrutnega sovražnika v letu 1945. Zavedamo se,da brez NOB danes nebi imeli ozemlja Primorske. Z NOB pa smo tudi pridobili našo prvo državnost in suverenost,ki je bila sicer omejena v federaciji nove Jugoslavije, vendar pa je bil to temelj za samostojno državo Slovenijo v letu 1991.

Naloga našega članstva je,da se trudimo ohranjati vrednote za katere so se trudili in umirali partizani in katere so bile v novi Jugoslovanski federaciji tudi uresničene. Med vidnejše vrednote lahko štejemo: večja pravica delavca, skrb za malega človeka, solidarnost, samoupravljanje in še bi lahko našteval. Veliko teh vrednot je danes v samostojni Sloveniji že izničenih in nihče razen Zveze borcev se posebno ne trudi za ohranitev za tistega kar smo že imeli.                                                                          

Naša dolžnost je tudi ohranjanje spomenikov in pomnikov ki nemo pričajo na žrtve iz NOB,ki so dale svoja življenja. Teh žrtev ne smemo nikoli pozabiti,saj so nam priborili svobodo,ki jo danes uživamo. Spominjamo,pa se jih tako,da vsako leto pri teh spomenikih prirejamo spominske slovesnosti z pieteto in kulturnim programom.

Torej nikoli ne smemo pozabiti,da je naš mali narod imel tudi pogumne in pokončne ljudi, ki so bili pripravljeni in tudi dali življenja zato,kar imamo danes.

Narod,ki ne spoštuje svoje preteklosti nima prihodnosti.

 

 

Predsednik

Filip Železnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDNOTE NARODNOOSVOBODILNEGA BOJA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
26.05.2017 | Ostalo
MINEVANJE ME UČI ŽIVETI
01.05. - 31.05.2017 | Šport
Program prireditev ob občinskem prazniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo