Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno več oblačnosti. Po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-5°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Cirkus na obisku


KULTURA

| |
12.10.2016      3:39
A A

Cirkus na obisku


Horjul, 30. september – Horjul je gostil že marsikaj in marsikoga, tokrat pa je v kraj prispel čisto pravi Cirkus.


Deli:

Cirkus Kellners, ki v Slovenijo prihaja s Češke, je v teh mesecih obiskal številne slovenske kraje. Nadvse veseli smo ga bili tudi v Horjulu, kar smo pokazali s presenetljivo lepim obiskom predstave. Takšnim, da ga niso pričakovali niti člani cirkuške zasedbe, ki so še zadnje minute pred začetkom predstave iskali razpoložljive možnosti, da pod šotor spravijo čim več obiskovalcev. Vanj jim je naposled le uspelo spraviti vse otroke, nekaj staršev pa je ostalo na mokrem. Cirkus ali potujoča zabava ljudskih množic Kellnerjevih ima dolgo tradicijo, s to dejavnostjo se namreč ukvarjajo že več kot tristo let. Člani pravijo, da v Sloveniji radi nastopajo in se bodo še vrnili. Vsako leto pripravijo nov program, primeren za posamezno državo, ki je prilagojen zakonodajnim predpisom, pa tudi šale so različnim narodom različno smešne, pravijo. Tokrat so za obiskovalce predstave v Horjulu pripravili poldrugo uro dolg program z različnimi točkami, zabavnim klovnom, medvedom Pujem, plesalkami na drogu, ognjenim možem, vključili pa so tudi točke z živalmi – kačo, zajcem, kozo in psom ter nenazadnje tudi skrivnostne čarovniške točke, ob katerih smo nevedni ostali tudi odrasli. Člani praške družine so resnično pokazali, da se tudi brez slonov, tigrov in levov lahko izvede odlično cirkuško predstavo, zanimivo za vse generacije.

 

Nadja Prosen Verbič

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.