Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Miklavževanje v Horjulu


SOSED SOSEDU

| |
08.12.2016      7:58
A A

Miklavževanje v Horjulu


Horjul, 4. december – V nedeljo popoldne je bila dvorana Prosvetnega doma Horjul polna otrok in staršev, ki so se zbrali, da srečajo sv. Miklavža. Ta jim je namenil nekaj prijaznih besed ter jih obdaril z vrečko presenečenja. Pred tem so bili deležni kratke poučne dramske predstave v izvedbi domačih igralcev.


Deli:

Letošnje praznično vzdušje je v občino Horjul prinesel sv. Miklavž. Novoletne lučke so ožji center Horjula in okoliške kraje razsvetlile že v soboto, v nedeljo pa je v kraj priromal prvi decembrski dobri mož, ki je sicer domove obiskoval na predvečer svojega zavetnika. Tudi letos so ga spremljali prijazni angelci in glasni parkeljni, ki so že na vhodu v dvorano prestrašili ali pa celo spravili v jok kar nekaj mlajših otrok. A ta je bil kaj hitro pozabljen, saj so prikupni igralci na horjulskem odru pritegnili pozornost večine otrok. V zgodbi povprečnega osnovnošolca, ki je pogosto za sabo puščal nepospravljene igrače, se je lahko našel marsikdo. Prazen pehar na Miklavževo jutro bo pri opominjanju otrok zato prav prišel mnogim staršem. Igra se je zaključila s prihodom težko pričakovanega sv. Miklavža. Pri razdeljevanju daril, pri katerih je imela pomembno vlogo Občina Horjul, so mu na pomoč priskočili angelski pomočniki, vmes pa so ga z uganjanjem norčij in neumnosti v slabo voljo spravljali nagajivi parkeljni. Z vrečko v roki, nasmejanih in nekoliko prestrašenih obrazov so otroci skupaj s starši zapuščali dvorano in se že veselili naslednjega dobrotnika.

Nadja Prosen Verbič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!