Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

211 lipovih listov za zeleno Slovenijo


DOGODKI

| |
24.07.2013      14:58
A A

211 lipovih listov za zeleno Slovenijo


Občino Dobrova - Polhov Gradec je 24. julija obiskal kolesar in ambasador zelenega povezovanja Radovan Skubic Hilarij, ki želi v okviru akcije "211 lipovih listov za zeleno Slovenijo" prekolesariti vseh 211 slovenskih občin. Pred občinsko stavbo ga je sprejel župan Franc Setnikar, ki je ob tej priložnosti na zemljevid Slovenije, na točko Občine Dobrova - Polhov Gradec, prilepil lipov list.


Deli:

Slovenski ultramaratonec Radovan Skubic Hilarij se je lani lotil edinstvenega podviga – v dveh tednih prekolesariti vseh 211 slovenskih občin. Svoj podvig je začel v Geometričnem središču Slovenije, nato pa je v bližini Cerknega padel in se poškodoval, zato se je projekt prekinil. Po uspešnem okrevanju se je odločil kolesarski podvig dokončati letošnje poletje, in sicer s startom na točki, kjer se mu je pripetila nesreča. Pred njim je tako še približno 2.200 kilometrov kolesarjenja po Sloveniji. V 12 dneh bo obiskal 159 občin in nadaljeval svoje poslanstvo. V slovenske kraje bo iz Srca Slovenije dostavil zeleno sporočilo, s katerim opozarja na pomen povezovanja in varovanja okolja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.