Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 01.05.2017
6°C | 21°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Odprtje prenovljenega dela ceste v Črnem Vrhu...


PROMET, DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.10.2015      12:33
A A

Odprtje prenovljenega dela ceste v Črnem Vrhu


Črni Vrh, 9. oktober - Na delu prenovljene ceste pri Podružnični osnovni šoli Črni Vrh, ki vse od konca lanskega leta že služi svojemu namenu, je tokrat potekalo uradno odprtje, ki sta ga s prerezom traku simbolno obeležila župan Franc Setnikar ter predsednica Krajevne skupnosti Črni Vrh Tončka Dolenc.


Deli:

Dogodek, kakršen je odprtje prenovljene ceste, mora biti pripravljen na pobudo domačinov, da ti začutijo pomen in težo nove pridobitve v kraju. Tako je bilo tokrat – čutiti je bilo, da so domačini, ki so se zbrali v velikem številu, veseli veseli vsega novega – prenove cestišča, škarpe, javne razsvetljave in 500 metrov pločnika ter avtobusnega izogibališča pri Podružnični osnovni šoli Črni Vrh. Slovesnost so pričeli s prijetnim pozdravom, nato pa besedo predali Francu Setnikarju. Župan je nekaj besed namenil novim investicijam, ki pravzaprav niso več povsem nove in so se že izkazale kot izredno pomembne, posebej v smislu večje varnosti otrok in drugih udeležencev v prometu, saj že vse od konca lanskega leta služijo svojemu namenu. Zahvalil se je izvajalcu – KPL, d. d., Ljubljana za dobro opravljeno delo ter vsem vpletenim za njihov doprinos. Ob koncu je dejal, da si želi, da bi se ob koncu podobnih projektov, ki bi jih znotraj osrednjeslovenske regije podprla Evropska unija, srečevali večkrat.
Zbrane je pozdravila tudi predsednica Krajevne skupnosti Črni Vrh in občinska svetnica Tončka Dolenc ter vsem, posebej lastnikom zemljišč, ki so v korist skupnega dobrega odstopili del zemlje, izrekla zahvalo. Ob koncu je župnik Peter Nastran blagoslovil novo pridobitev in vse, ki se je poslužujejo, izročil božjemu varstvu ter se zahvalil vsem, ki skrbijo za zemeljske dobrine. Črnovrški osnovnošolci so posebej za to priložnost zapisali nekaj iskrenih misli na temo novega pločnika in jih na prireditvi delili z zbranimi. Kulturni program so popestrili še z glasbenimi točkami. Po koncu uradnega dela so bili zbrani, med katerimi so bili tudi občinski svetniki, predstavniki občinske uprave in izvajalca del, povabljeni v Dom krajanov, kjer so pridne roke pripravile pogostitev, ob kateri je bil čas za sproščen pogovor in tkanje novih načrtov.
Projekt Prenova dela lokalne ceste LC 0607091 Polhov Gradec–Kosmačar, na odseku Črni Vrh–podružnična osnovna šola, se je začel izvajati že junija 2014 in bi moral biti končan že konec avgusta istega leta, vendar so avgustovska in oktobrska neurja terminski plan zamaknila, tako da je podjetje KPL, ki je v celoti izvedlo projekt, z deli, ki so zaradi ujm zahtevala še dodatne nepredvidene naloge, zaključilo novembra 2014. Operacija je v celoti stala 377.265,20 evra, od tega je 107.932,75 evra poravnala Evropska unija, in sicer v okviru 3. osi Programa razvoja podeželja za obdobje 2007–2013. Ta znesek je občina prejela aprila 2015 in s tem tudi formalno zaključila projekt.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.