Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Danes bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Popoldne je na zahodu možen občasen rahel dež. Pihati bo začel južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
6°C | 12°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Borovniški Liko – tretja runda


GOSPODARSTVO

| |
17.01.2014      15:13
A A

Borovniški Liko – tretja rundaBorovniška tovarna je znova v pogonu.
Borovniška tovarna je znova v pogonu.
Deli:

Po neslavnem propadu prvega poskusa oživitve borovniške lesne industrije na temeljih zapravljenega Lika Pohištva (oz. raznih XY projektov), poimenovanega Liko Erles, lansko jesen, so govorice, da se pripravlja ustanovitev že tretjega podjetja na istem prostoru, v začetku decembra vendarle meso postale. Nekdanjima zaposlenima je za projekt oživitve Lika, tokrat pod imenom "L.ASK, proizvodnja pohištva, d. o. o.", uspelo pridobiti dovolj investitorjev – menda predvsem dosedanjih kupcev Likovih izdelkov –, da so lahko vsaj v minimalnem obsegu zagnali proizvodnjo. Ustanovni kapital družbe znaša 50.000 EUR, njen največji, 40-odstotni lastnik in direktor je Ljubljančan Jure Krajnc, sicer tudi bivši, odstavljeni direktor bankrotiranega Cestnega podjetja Ljubljana. S 30 % mu sledi Vrhničan Karel Jurjevčič, del vodstvenega kadra preteklih Likovih inačic. Nato Ljubljančan Aleksander Lieber z 20 %, ki naj bi bil zveza s tržiščem Združenega kraljestva. Zadnja pa je, z 10 %, Borovničanka Stanka Mevec, v preteklosti odgovorna za prodajo Likovih izdelkov, predvsem na ameriški trg. Vseh zaposlenih naj bi bilo trenutno okrog trideset, moji viri pa zatrjujejo, da je prva plača prišla v roku in v celoti, četudi ni ravno vrhunska. Naročil jim prav tako ne manjka. No, pa saj smo v preteklosti že pisali, da Likovo pohištvo trga nikdar ni izgubilo. Težave so lahko zgolj na področju dobave, zaradi preteklih Likovih kolobocij in dolgov, potencialne plačilne nediscipline kupcev in pa seveda s samim lastnikom zemljišča, Likom Vrhnika, d. d., ki je od lani v prisilni poravnavi, njegove nepremičnine pa bremenijo težke bančne hipoteke.

Kakorkoli že, celo moji najbolj skeptični sogovorniki so ob koncu vedno pristavili, da želijo novemu podjetju čim več sreče in uspeha ter da bi za prihodnje generacije v Borovnici ostalo vsaj nekaj industrije in delovnih mest. Torej, L.ASK, srečno!

 

Damjan Debevec, občinski svetnik, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci
01.05.2017 | Družabni dogodki
Prvomajsko srečanje na Župenci

Bodite prvi pri oddaji mnenja.