Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Borovniški Liko – tretja runda


GOSPODARSTVO

| |
17.01.2014      15:13
A A

Borovniški Liko – tretja rundaBorovniška tovarna je znova v pogonu.
Borovniška tovarna je znova v pogonu.
Deli:

Po neslavnem propadu prvega poskusa oživitve borovniške lesne industrije na temeljih zapravljenega Lika Pohištva (oz. raznih XY projektov), poimenovanega Liko Erles, lansko jesen, so govorice, da se pripravlja ustanovitev že tretjega podjetja na istem prostoru, v začetku decembra vendarle meso postale. Nekdanjima zaposlenima je za projekt oživitve Lika, tokrat pod imenom "L.ASK, proizvodnja pohištva, d. o. o.", uspelo pridobiti dovolj investitorjev – menda predvsem dosedanjih kupcev Likovih izdelkov –, da so lahko vsaj v minimalnem obsegu zagnali proizvodnjo. Ustanovni kapital družbe znaša 50.000 EUR, njen največji, 40-odstotni lastnik in direktor je Ljubljančan Jure Krajnc, sicer tudi bivši, odstavljeni direktor bankrotiranega Cestnega podjetja Ljubljana. S 30 % mu sledi Vrhničan Karel Jurjevčič, del vodstvenega kadra preteklih Likovih inačic. Nato Ljubljančan Aleksander Lieber z 20 %, ki naj bi bil zveza s tržiščem Združenega kraljestva. Zadnja pa je, z 10 %, Borovničanka Stanka Mevec, v preteklosti odgovorna za prodajo Likovih izdelkov, predvsem na ameriški trg. Vseh zaposlenih naj bi bilo trenutno okrog trideset, moji viri pa zatrjujejo, da je prva plača prišla v roku in v celoti, četudi ni ravno vrhunska. Naročil jim prav tako ne manjka. No, pa saj smo v preteklosti že pisali, da Likovo pohištvo trga nikdar ni izgubilo. Težave so lahko zgolj na področju dobave, zaradi preteklih Likovih kolobocij in dolgov, potencialne plačilne nediscipline kupcev in pa seveda s samim lastnikom zemljišča, Likom Vrhnika, d. d., ki je od lani v prisilni poravnavi, njegove nepremičnine pa bremenijo težke bančne hipoteke.

Kakorkoli že, celo moji najbolj skeptični sogovorniki so ob koncu vedno pristavili, da želijo novemu podjetju čim več sreče in uspeha ter da bi za prihodnje generacije v Borovnici ostalo vsaj nekaj industrije in delovnih mest. Torej, L.ASK, srečno!

 

Damjan Debevec, občinski svetnik, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.