Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 20.07.2018
16°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
torek, 23.07.2018
17°C | 28°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Klepet z reparsko legendo Klemnom Klemnom


KULTURA, DOGODKI

| |
19.11.2017      21:46
A A

Klepet z reparsko legendo Klemnom KlemnomDeli:

Je slovenska reparska legenda iz Trnovega, mi Suhokranjci pa ga imamo za svojega. Ima raskavi glas. Sodeloval je z najbolj znanimi slovenskimi pevci: Vladom Kreslinom, Ali Enom, Zlatkom, Aniko Horvat,  N'Tokom.  Je pionir rap glasbe pri nas, … Ste že ugotovili kdo je to? KLEMEN KLEMEN.

Imeli smo čast, da smo ga gostili člani Kulturnega društva Dvor, v večnamenski dvorani, v petek, 17. novembra 2017. V sproščenem pogovoru, ki ga je vodila Alenka Murgelj iz Knjižnice Mirana Jarca v Novem mestu, je Klemen predstavil svojo življenjsko zgodbo. Pripovedoval je o začetku ustvarjanja s svojo sestro Nino, o navdihu za besedila, o vzornikih, komi in boleznih, alkoholu, družinskih razmerah  in trenutni treznosti. Ob poslušanju smo spoznali, da mu življenje ni prizanašalo in da je pri svojih rosnih 42. letih že veliko preživel. Kot je rekel sam mu je življenje vrnilo, kar mu je dajal.

Številno publiko je razveselil tudi z repanjem. K repanju je povabil tudi publiko. Brez strahu so se mu pridružili najmlajši udeleženci, resničen pogum za rapanje pa je pokazala samo predsednica  Vesna in skupaj sta zarepala Povodnega moža Franceta Prešerna.

Sproščen pogovor smo nadaljevali še ob skromni pogostitvi.

 

Besedilo in foto: Jadranka Meglen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!