Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 16°C
torek, 23.09.2018
12°C | 21°C
sreda, 25.09.2018
1°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 15°C
petek, 27.09.2018
2°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
13°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

INDIJANSKA ZABAVA ZA OTROKE


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.02.2018      22:54
A A

INDIJANSKA ZABAVA ZA OTROKEDeli:

V Kulturnem društvu Dvor smo na pustno nedeljo, 11. 2. 2018, pripravili tradicionalno, že dvanajsto pustno rajanje za otroke, ki je potekalo v športni dvorani Podružnične osnovne šole Dvor. Na sicer sončno nedeljo sta malim pustnim šemam pomagala zimo, ki nas je v zadnjem delu kar lepo obdarovala s snegom, odganjati indijanski par Tisa in Sokol iz Zavoda enostavno prijatelji. Male Indijance, kavboje, gasilce, vojake, princese, čebelice, miki miške in druge maske vseh starosti sta učila indijanskih pozdravov, kurjenja ognja, preskakovanja ovir in drugih skrivnostnih običajev tega naroda onstran Atlantika. Seveda ni manjkalo zabave in plesa ob glasbi z bobni, tradicionalnim indijanskim inštrumentom.

Male maškare so se popolnoma vživele v prisrčno indijansko zabavo, animatorja pa sta na nevsiljiv način v zabavo vključila tudi starše in ostale spremljevalce otrok, ki so bili letos v veliki večini tudi pustne šeme. Da celotni družini polepšamo popoldne in jih zabavamo, nas še posebej veseli.

Pustne zabave seveda ne more biti brez pustnega krofa, s katerim so se lahko posladkale vse maškare. Za otroke smo pripravili še nekaj drugih sladkih dobrot, bonbone ob prihodu, da lažje prebrodijo začetno tremo in čokoladice za sodelovanje ob koncu. Najboljših maškar ne izbiramo, ker ima vsaka svoj čar, predvsem pa se držimo olimpijskega rekla »važno je sodelovati«. Veseli smo vsakega obiskovalca, ki skupaj z nami soustvarjate dogajanje v Suhi krajini. Še posebna zahvala pa gre vsem donatorjem, ki ste nam s svojimi prispevki že dvanajstič omogočili izpeljati zabavo in pogostitev otrok. Veselimo se srečanja z vami na naših prihodnjih dogodkih.  Valerija Vidmar

Foto: Jadranka Meglen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!