Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
8°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
8°C | 15°C
četrtek, 17.10.2018
10°C | 19°C
petek, 18.10.2018
10°C | 19°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

USPEŠNA HUMANITARNA AKCIJA


NOVICE

| |
20.02.2017      17:58
A A

USPEŠNA HUMANITARNA AKCIJADeli:

Že v decembru je Rdeči križ Slovenije v sodelovanju z Mercatorjem napravil prvo organizirano akcijo-zbiranja hrane a tudi drugih artiklov,ki jih potrebujemo v vsakdanjem življenju.Decemberska  akcija je potekala v Slovenskih Konjicah,tokrat pa se je zbiralna  akcija odvijala v Zrečah.Prostovoljke KORK   Zreče so sodelovale pri delitvi listkov,kjer so bili predlagani artikli.Tudi prostovoljke smo bile vesele,da ni bilo potrebno "fehtat" denarja-ampak so potrošniki ob svojih nakupih kupili po svoji izbiri artikle,ki smo jih zbrali in jih bomo delili v naslednjih dneh.Nismo pričakovali takega uspeha,Domačini so bili res radodarni in nenazadnje tudi turisti,smučarji,ki so se pojavili po smučanju v trgovini.Bilo je nekaj naših občanov,ki so prišli v trgovino,ljudje,ki smo jim včasih pomagali,tokrat pa so se nam prostovoljkam cinično smejali.

Res je,da človek nikoli ne ve,kdaj ga kakšna kriza doleti.Prostovoljcem bi bilo lažje čas,ki ga namenimo tej dejavnosti-preživeti doma  ali na sprehodu in niti najmanj ni prijetno prositi za stvari,ki niso namenjene prostovoljcem marveč ljudem na našem območju,v naši občini,ki so skoraj nevidne-pa vemo za njih le nekateri.Prav zato na tem mestu ne moremo objavljat imen tistih starejših ljudi,ki imajo pokojnine tako majhne,da ne živijo-ŽIVOTARIJO.Prodajalke Mercatorja in vse prostovoljke smo za to akcijo nakupovale in  polnile Mercatorjeve vozičke.Žal točnih podatkov o kilaži še ne morem napisat in naj omenim le okvirno.Zbrali smo preko 450 komadov različnih artiklov v skupni teži caa300 kg.

Naj omenim,da so nekateri darovali-pa sami nimajo dovolj in žive v pomanjkanju.Imamo pa v Zrečah nekaj ljudi,ki so več artiklov kupili v dobrobit akcije.Tudi priboljškov.In zopet bodo nekateri v Zrečah sprejeli s  solznimi očmi paket za katerega niso zaprosili,ker jim je nerodno.Ko  prispejo položnice se te poravnajo,v apoteki se nabavijo nekatere stvari,ki jih ljudje potrebujejo-in jih morajo doplačevat in nato ostane par  evrov...Žalostno.In vendar sem po  eni strani vesela,da smo se v ta namen zbrali in organizirali zbiranje-.Čaka pa nas še veliko dela,saj bomo morali vse to še zložit,pakirat in nekaterim celo dostavit.Radi bomo to naredili in delili stvari,ki ste jih,ki smo jih zbrali v ta namen.Hvala pa vsem posameznikom za razumevanje in pomoč ,kajti brez tega ne bi bilo tolikšnega uspeha.HVALA.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI RDEČI KRIŽ SLOVENIJE - KORK ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!