Logo MojaObčina.si

Zreče

JUTRI
14°C
7°C
SRE.
23°C
10°C
Deli
2558

USPEŠNA HUMANITARNA AKCIJA

Že v decembru je Rdeči križ Slovenije v sodelovanju z Mercatorjem napravil prvo organizirano akcijo-zbiranja hrane a tudi drugih artiklov,ki jih potrebujemo v vsakdanjem življenju.Decemberska  akcija je potekala v Slovenskih Konjicah,tokrat pa se je zbiralna  akcija odvijala v Zrečah.Prostovoljke KORK   Zreče so sodelovale pri delitvi listkov,kjer so bili predlagani artikli.Tudi prostovoljke smo bile vesele,da ni bilo potrebno "fehtat" denarja-ampak so potrošniki ob svojih nakupih kupili po svoji izbiri artikle,ki smo jih zbrali in jih bomo delili v naslednjih dneh.Nismo pričakovali takega uspeha,Domačini so bili res radodarni in nenazadnje tudi turisti,smučarji,ki so se pojavili po smučanju v trgovini.Bilo je nekaj naših občanov,ki so prišli v trgovino,ljudje,ki smo jim včasih pomagali,tokrat pa so se nam prostovoljkam cinično smejali.

Res je,da človek nikoli ne ve,kdaj ga kakšna kriza doleti.Prostovoljcem bi bilo lažje čas,ki ga namenimo tej dejavnosti-preživeti doma  ali na sprehodu in niti najmanj ni prijetno prositi za stvari,ki niso namenjene prostovoljcem marveč ljudem na našem območju,v naši občini,ki so skoraj nevidne-pa vemo za njih le nekateri.Prav zato na tem mestu ne moremo objavljat imen tistih starejših ljudi,ki imajo pokojnine tako majhne,da ne živijo-ŽIVOTARIJO.Prodajalke Mercatorja in vse prostovoljke smo za to akcijo nakupovale in  polnile Mercatorjeve vozičke.Žal točnih podatkov o kilaži še ne morem napisat in naj omenim le okvirno.Zbrali smo preko 450 komadov različnih artiklov v skupni teži caa300 kg.

Naj omenim,da so nekateri darovali-pa sami nimajo dovolj in žive v pomanjkanju.Imamo pa v Zrečah nekaj ljudi,ki so več artiklov kupili v dobrobit akcije.Tudi priboljškov.In zopet bodo nekateri v Zrečah sprejeli s  solznimi očmi paket za katerega niso zaprosili,ker jim je nerodno.Ko  prispejo položnice se te poravnajo,v apoteki se nabavijo nekatere stvari,ki jih ljudje potrebujejo-in jih morajo doplačevat in nato ostane par  evrov...Žalostno.In vendar sem po  eni strani vesela,da smo se v ta namen zbrali in organizirali zbiranje-.Čaka pa nas še veliko dela,saj bomo morali vse to še zložit,pakirat in nekaterim celo dostavit.Radi bomo to naredili in delili stvari,ki ste jih,ki smo jih zbrali v ta namen.Hvala pa vsem posameznikom za razumevanje in pomoč ,kajti brez tega ne bi bilo tolikšnega uspeha.HVALA.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi