Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

delno oblačno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10 °C.
5°C | 27°C
nedelja, 20.04.2018
6°C | 26°C
ponedeljek, 22.04.2018
8°C | 28°C
torek, 23.04.2018
9°C | 27°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 24°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

USPEŠNA HUMANITARNA AKCIJA


NOVICE

| |
20.02.2017      17:58
A A

USPEŠNA HUMANITARNA AKCIJADeli:

Že v decembru je Rdeči križ Slovenije v sodelovanju z Mercatorjem napravil prvo organizirano akcijo-zbiranja hrane a tudi drugih artiklov,ki jih potrebujemo v vsakdanjem življenju.Decemberska  akcija je potekala v Slovenskih Konjicah,tokrat pa se je zbiralna  akcija odvijala v Zrečah.Prostovoljke KORK   Zreče so sodelovale pri delitvi listkov,kjer so bili predlagani artikli.Tudi prostovoljke smo bile vesele,da ni bilo potrebno "fehtat" denarja-ampak so potrošniki ob svojih nakupih kupili po svoji izbiri artikle,ki smo jih zbrali in jih bomo delili v naslednjih dneh.Nismo pričakovali takega uspeha,Domačini so bili res radodarni in nenazadnje tudi turisti,smučarji,ki so se pojavili po smučanju v trgovini.Bilo je nekaj naših občanov,ki so prišli v trgovino,ljudje,ki smo jim včasih pomagali,tokrat pa so se nam prostovoljkam cinično smejali.

Res je,da človek nikoli ne ve,kdaj ga kakšna kriza doleti.Prostovoljcem bi bilo lažje čas,ki ga namenimo tej dejavnosti-preživeti doma  ali na sprehodu in niti najmanj ni prijetno prositi za stvari,ki niso namenjene prostovoljcem marveč ljudem na našem območju,v naši občini,ki so skoraj nevidne-pa vemo za njih le nekateri.Prav zato na tem mestu ne moremo objavljat imen tistih starejših ljudi,ki imajo pokojnine tako majhne,da ne živijo-ŽIVOTARIJO.Prodajalke Mercatorja in vse prostovoljke smo za to akcijo nakupovale in  polnile Mercatorjeve vozičke.Žal točnih podatkov o kilaži še ne morem napisat in naj omenim le okvirno.Zbrali smo preko 450 komadov različnih artiklov v skupni teži caa300 kg.

Naj omenim,da so nekateri darovali-pa sami nimajo dovolj in žive v pomanjkanju.Imamo pa v Zrečah nekaj ljudi,ki so več artiklov kupili v dobrobit akcije.Tudi priboljškov.In zopet bodo nekateri v Zrečah sprejeli s  solznimi očmi paket za katerega niso zaprosili,ker jim je nerodno.Ko  prispejo položnice se te poravnajo,v apoteki se nabavijo nekatere stvari,ki jih ljudje potrebujejo-in jih morajo doplačevat in nato ostane par  evrov...Žalostno.In vendar sem po  eni strani vesela,da smo se v ta namen zbrali in organizirali zbiranje-.Čaka pa nas še veliko dela,saj bomo morali vse to še zložit,pakirat in nekaterim celo dostavit.Radi bomo to naredili in delili stvari,ki ste jih,ki smo jih zbrali v ta namen.Hvala pa vsem posameznikom za razumevanje in pomoč ,kajti brez tega ne bi bilo tolikšnega uspeha.HVALA.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI RDEČI KRIŽ SLOVENIJE - KORK ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!