Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
14°C | 30°C
nedelja, 17.08.2018
12°C | 29°C
ponedeljek, 19.08.2018
14°C | 31°C
torek, 20.08.2018
14°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Humanitarna akcija v Zrečah-za krajane Zreč ......


NOVICE

| |
24.02.2017      13:07
A A

Humanitarna akcija v Zrečah-za krajane Zreč in StranicDeli:

Razveselili ste,razveselili smo naše krajane s 39 paketi,starejše,mlajše in najmlajše.Skupaj smo na humanitarni akciji Rdečega križa v Mercatorju zbirali hrano a tudi druge potrebne dobrine,ki smo jih v torek po zaključeni akciji pakirali in odpeljali posameznikom na domove.Seveda nismo slikali posameznikov,ker to ne delamo in tudi mnogim je nerodno.Kar nekaj zgodb se je nabralo.Ganljivo je bilo,ko je starejša ženska poljubljala od sreče paket,ko je zagledala kavico,čokolado in kekse. (poleg drugih dobrin).Ko smo povedali,da so to darovali krajani-so s  solznimi očmi mnogi od njih naročali,da se zahvalimo posameznikom za dobroto.

Naj mi prosim nihče ne reče več,da ni revnih pri nas.Sicer pa to govore tisti posamezniki,ki nikoli nič ne prispevajo,ki trde še za prostovoljce,da samo fehtamo,kar seveda ne drži-boli pa.Doživeli smo kar nekaj zgodb."Po plačilu položnic in nekaj evrov za zdravila-praktično ne ostane nič.Mamica,bolna z bolnim otrokom,ki je dobila otroško prehrano,plenice se je razveselila in povedala,da tega svojemu otroku ne more kupiti." so nam posamezniki zaupali.Našli smo nekaj "skritih" ljudi,ki težko živijo in jih doslej nismo obiskali-vse do trenutka,ko smo na tem terenu dobili novo prostovoljko,ki je natančno prečesala svoje področje.Takih ljudi nam manjka.Prostovoljcev,ki bi za svoje ljudi na svojem področju poskrbeli in pomagali v momentu,ko se pomoč potrebuje.

Občina Zreče rešuje mnoge probleme-ni pa mogoče vseh.Zato se prtostovoljci trudimo,da bi omilili nekatere probleme tako s plačilom položnic,kot v pomoči pri hrani.Vsi,ki ste darovali-Hvala tako s  strani naših krajanov,kot tudi s  strani prostovoljcev,ker brez vas ne bi bili uspešni.Hvala vsem prodajalkam v Mercatorju,posebno še šefu,ki je poskrbel,da smo imeli vse urejeno,da lahko po dokumentacijah ugotavljamo uspešnost in nenazadnje so to krajani domačini iz Zreč-do Rogle in Stranic,ki so bili deležni te pomoči. Hvala  vsem prostovoljkam za pomoč in vaše nakupe za pomoči potrebnim.Tudi prodajalkam hvala,ker ste darovale."Lepo je deliti" in lepo je imeti okrog sebe dobre ljudi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI RDEČI KRIŽ SLOVENIJE - KORK ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!