Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
13°C | 29°C
sobota, 20.09.2018
13°C | 28°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
7°C | 23°C
torek, 24.09.2018
13°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obiskali smo Birkfeld na Avstrijskem ......


NOVICE

| |
20.09.2017      16:38
A A

Obiskali smo Birkfeld na Avstrijskem ŠtajerskemDeli:

 

 

Povezovanje v kraju je vedno dobrodošlo smo ugotovili že večkrat.Prostovoljci Rdečega križa smo tokrat skupaj z različnimi društvi  uspeli  organizirat  skupni izlet in obiskali   gorsko  vasico Birkfeld  pri WEIZ-u,kjer je velika postaja Rdečega križa,ki rešuje in pomaga ljudem na celotnem območju krajev severne  Avstrijske-Štajerske.

Kar nekaj vozil imajo na razpolago in so zelo povezani tudi z gasilsko enoto v kraju , prav letos maja pa so reševalci prejeli novo vozilo-ki so se ga veselili vsi v kraju , tako prostovoljci pri  Rdečem  križu,gasilci,krajani.Godba na pihala pa so prav tako pozdravili novo vozilo,kot tudi župnik,ki je krstil in maševal v  zahvalo za pridobljeno vozilo.

Naša skupina  je občudovala veliko zgradbo RK- in vendar smo  bili še bolj  presenečeni na sprejem  v delavnici  slaščičarja gospoda FELBER,ki nam je omogočil  prezentacijo in pokušino njegovih izdelkov,ki je le par korakov  oddaljen od reševalne postaje Rdečega križa.

Spoznali smo delo v domači delavnici,ki letno proizvede že 25 ton izdelkov vseh mogočih proizvodov najrazličnejših sladkih izdelkov iz čokolade.

Felber uporablja produkte iz svojega okolja z nakupom sadja,medu in drugih artiklov,ki jih uporablja pri izdelovanju čokolade vseh vrst.  Dvoinpolkilogramske bloke čokolade,ki jo doma predela pa prejema iz  pristanišča nemškega  KIEL-a.

Upokojenci,zreške Mravljice in nekaj posameznic iz KORK-ov  smo  bili navdušeni nad videnim.

V  bližnjem Fischbachu pa smo obiskali  zaradi slabega vremena,kar  cerkev sv. Egidija,kjer smo se  dolgo pogovarjali z domačinko,predstavnico  turistične  pisarne Fischbach-   Marianne  Dornhofer,ki živi in dela v kraju,ki  ima zaradi urejenosti  že 7 nagrad  in so bili letos tudi gostitelji  parade  cvetja.Gorsko klimatsko zdravilišče na nadmorski višini 1050 m ima le 1.500 prebivalcev in vendar se pohvalijo ,da imajo zaradi  uradnega naziva »klimatsko zdravilišče« tudi svojega zdravnika,kar v Avstriji to ni običaj,ker tudi Avstrija ima denarne probleme v zdravstvu.

Fischbach je v marsičem podoben tudi naši Rogli ali bližnjim vasem.Kraj doslej  ni  bil vajen obiskov iz Slovenije-so pa oni pogosto gostje naših zdravilišč.

Naša skupina  je na poti domov  obiskala še  Bad Waltersdorf  in Blumau-kraja,ki zelo tekmujeta med seboj v urejenosti .

Manjkalo je  le sonca na dan izleta in vendar smo zadovoljni,da smo videli kar nekaj zanimivosti  s katerimi smo se srečali prvič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI RDEČI KRIŽ SLOVENIJE - KORK ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!