Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
0°C | 4°C
torek, 19.11.2018
0°C | 4°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 3°C
petek, 22.11.2018
1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tradicionalni koncert zreških pevskih zborov


KULTURA

| |
23.05.2016      21:01
A A

Tradicionalni koncert zreških pevskih zborov


Že več desetletij, v zadnjem času pa ob prazniku Občine Zreče naše društvo KUD Vladko Mohorič iz Zreč pripravi koncert vseh v Zrečah delujočih pevskih zborov, manjših vokalnih skupin in ljudskih pevcev. Koncert je zamišljen kot pregled dela v iztekajoči se pevski sezoni in pevci to tudi vedo in vedno znajo navdušiti svoje občinstvo.


Iskrice so pevski zborček Vrtca iz Zreč
Iskrice so pevski zborček Vrtca iz Zreč
Deli:

Zreče pojo 2016

To nedeljo 22. maja se je v Kulturnem domu pri Termah ob 16. uri začel tradicionalni koncert, ki so ga Zrečani poimenovali Zreče pojo in vsako leto k temu pripišejo tudi tekoče leto. Koncert je bil v sklopu Zreškega tedna ob prazniku Občine Zreče. Organizator koncerta KUD Vladko Mohorič Zreče je k sodelovanju povabil vse v Zrečah delujoče pevske zbore in ljudske pevce in odzvala se je večina zborov in ena skupina ljudskih pevcev. Koncept koncerta je Zrečanom predstaviti svoje delo v tekočem letu saj se pevske sezone že zaključujejo kakor tudi šolsko leto. Bolj ali manj pevci to tudi znajo izkoristiti saj je to tudi motivacija za pevce in nagrada za zveste poslušalce. Nastopili so, združeni šolski zbori osnovne šole Zreče pod vodstvom Jane Deželak in Vlaste Puklavec;  Otroški zbor Iskrice iz Vrtca Zreče pod vodstvom Katarine Hren Lajhar in Polonce Flis; Ljudski pevci Iz Zreč z novim pevcem Milanom Rošarjem, Vokalna skupina Expe pod vodstvom Mitje Krajnca; Mešani cerkveni zbor župnije Zreče sv. Egidij pod vodstvom Kristina Šuster in Benjamine Trtnik; Ženska vokalna skupina Pečat, Mešani pevski zbor Strune KUD Vladko Mohorič pod vodstvom Sama Jezovška. Pri posameznih skladbah so nastopili še; pianistka Maruša Stojnšek, Dejan Hren in Miha Deželak. Obisk je bil glede na sončno in toplo nedeljo zelo dober in odzivi na koncert so bili tudi pohvalni. Prireditev je vodila Ana Hren.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO VLADKO MOHORIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!