Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
15°C
-1°C
JUTRI
14°C
0°C
Deli
2960

Tradicionalni koncert zreških pevskih zborov

Že več desetletij, v zadnjem času pa ob prazniku Občine Zreče naše društvo KUD Vladko Mohorič iz Zreč pripravi koncert vseh v Zrečah delujočih pevskih zborov, manjših vokalnih skupin in ljudskih pevcev. Koncert je zamišljen kot pregled dela v iztekajoči se pevski sezoni in pevci to tudi vedo in vedno znajo navdušiti svoje občinstvo.

Zreče pojo 2016

To nedeljo 22. maja se je v Kulturnem domu pri Termah ob 16. uri začel tradicionalni koncert, ki so ga Zrečani poimenovali Zreče pojo in vsako leto k temu pripišejo tudi tekoče leto. Koncert je bil v sklopu Zreškega tedna ob prazniku Občine Zreče. Organizator koncerta KUD Vladko Mohorič Zreče je k sodelovanju povabil vse v Zrečah delujoče pevske zbore in ljudske pevce in odzvala se je večina zborov in ena skupina ljudskih pevcev. Koncept koncerta je Zrečanom predstaviti svoje delo v tekočem letu saj se pevske sezone že zaključujejo kakor tudi šolsko leto. Bolj ali manj pevci to tudi znajo izkoristiti saj je to tudi motivacija za pevce in nagrada za zveste poslušalce. Nastopili so, združeni šolski zbori osnovne šole Zreče pod vodstvom Jane Deželak in Vlaste Puklavec;  Otroški zbor Iskrice iz Vrtca Zreče pod vodstvom Katarine Hren Lajhar in Polonce Flis; Ljudski pevci Iz Zreč z novim pevcem Milanom Rošarjem, Vokalna skupina Expe pod vodstvom Mitje Krajnca; Mešani cerkveni zbor župnije Zreče sv. Egidij pod vodstvom Kristina Šuster in Benjamine Trtnik; Ženska vokalna skupina Pečat, Mešani pevski zbor Strune KUD Vladko Mohorič pod vodstvom Sama Jezovška. Pri posameznih skladbah so nastopili še; pianistka Maruša Stojnšek, Dejan Hren in Miha Deželak. Obisk je bil glede na sončno in toplo nedeljo zelo dober in odzivi na koncert so bili tudi pohvalni. Prireditev je vodila Ana Hren.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!