Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-3°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 10°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 12°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Majski literarni večer v Skomarski hiši


KULTURA

| |
30.05.2016      14:22
A A

Majski literarni večer v Skomarski hiši


V letu, ko se v Občini Zreče spominjamo 225 - letnice rojstva Jurija Vodovnika iz Skomarja je v Skomarski hiši kot literarni gost nastopil Vodovnikov dober poznavalec pesnik Milenko Strašek iz Maribora. Prvič pa se je zgodilo, da je literarni večer obogatila tudi fotografska razstava avtorice Mateje Hočevar, ki je zaposlena v Swatycometu.


Deli:

To soboto, zadnjo v mesecu maju je kot gost 144. literarnega večera v Skomarski hiši nastopil Milenko Strašek iz Maribora in kot glasbena gostja Larisa Kosi iz Zreč. Milenko Strašek je znano ime slovenskega novinarstva in zelo dobro ga poznajo bralci Novega tednika  in poslušalci Radia Celje. Pisal je odmevne reportaže in ena teh je bila tudi o Juriju Vodovniku, ki ga navdihuje še danes. Veliko je objavljal tudi v raznih literarnih revijah in je dobitnik tudi mnogih nagrad in izdal je že dve pesniški zbirki. Ta večer je predstavil nekatere pesmi iz zbirke Mejaši mojih gmajn in Z zgodbami se bom pokril. V pogovoru, ki ga je vodila voditeljica literarnega večera Majda Labotar je avtor obiskovalcem razkril nekatere skrivnosti svojega ustvarjanja in ozadja nekaterih pesmi. V glasbenem delu večera je nastopila violinistka Larisa Kosi iz Zreč, ki je prav ta dan praznovala svoj 14. rojstni dan. Posebnost večera pa je bila fotografska razstava avtorice Mateje Hočevar. Obiskovalci smo lahko občudovali njene posnetke iz narave in razstava bo na ogled vse do meseca septembra
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO VLADKO MOHORIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!