Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 16.12.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo oblačno, na severovzhodu pa bo sprva še nekaj jasnine, a do jutra se bo tudi tam povečini pooblačilo. Padavine bodo postopno spet pogostejše, predvsem na zahodu bodo možne posamezne nevihte. Ponovno se bo krepil jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Alpskih dolinah okoli 0 °C.
1°C | 7°C
nedelja, 17.12.2017
-5°C | 5°C
ponedeljek, 18.12.2017
-6°C | 4°C
torek, 19.12.2017
-5°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 14.12.2017 ob 18h
Ponoči se bo jugozahodni veter ponovno krepil in bo v drugem delu noči in v petek dopoldne predvsem na severovzhodu ter na Notranjskem dosegal hitrost do okoli 70 km/h.
1°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pozdravljena domovina


KULTURA

| |
27.12.2016      12:28
A A

Pozdravljena domovina


Nastopiti na tradicionalnem koncertu ob Dnevu samostojnosti in enotnosti in božiču je za vse v Zrečah delujoče zbore in posameznike vedno priložnost, da se ob koncu leta še zadnjič pokažejo domačemu občinstvu in jim tako poklonijo lepe pesmi in se zahvalijo za podporo v letu, ki se poslavlja.


Deli:

Koncert božičnih in domovinskih pesmi ob Dnevu samostojnosti in enotnosti

Tradicionalni koncert, ki je star toliko kot naša država na sam Dan samostojnosti in enotnosti je vedno bil velik dogodek za Zreče in tudi letos ni bilo nič drugače. Pevski zbori, ki delujejo v Zrečah, manjše vokalne skupine in posamezniki so na letošnjem koncertu privabili v cerkev veliko poslušalcev, ki so po prikazanem bili zadovoljni. In kdo vse je nastopil? Kot prvi so nastopili združeni otroški in mladinski zbor Osnovne šole Zreče pod vodstvom Vlaste Puklavec in  Jane Deželak  z eno domovinsko in božično pesmijo ogreli publiko. Od drugih zborov so nastopil Mešani pevski zbor Strune KUD Vladko Mohorič pod vodstvom Sama Jezovška, Mešani pevski zbor Jurij Vodovnik pod vodstvom mag. Mojce Koban Dobnik. Nastopila sta tudi dva cerkvena zbora in sicer otroški zbor Tilen pod vodstvom Metke Potnik in Dejana Hrena in še cerkveni zbor sv. Egidij pod vodstvom Benjamine Trtnik. Od manjših skupin so natopile sestri Tinka in Živa Burja na flavti in klavirju in dekliška vokalna skupina Ana Hren, Lara in Hana Kušar in Liza Kotnik ob spremljavi Sama Jezovška. O zgodovinskih trenutkih nastajanja naše države pred 26 leti je spregovoril župan Občine Zreče mag. Boris Podvršnik in z izbranimi besedami tudi ocenil današnji družbeni in politični čas, ko država Slovenija se vedno potrebuje tega duha navdušenja in enotnosti izpred 26 let. Spregovoril je tudi domači župnik Peter Leskovar in ob iztekajočem letu in božiču kot prazniku upanja in luči izrekel dobre želje in še več sodelovanja za skupno dobro v letu ki prihaja. Koncert sta po scenariju in tekstu Martine Petelinek vodila Matej Brglez in Sabina Črešnar iz Radane vasi. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO VLADKO MOHORIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!