Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
17°C | 29°C
torek, 23.07.2018
17°C | 28°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 28°C
četrtek, 25.07.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

148. literarni večer v Skomarski hiši


KULTURA

| |
29.11.2016      18:52
A A

148. literarni večer v Skomarski hišiDeli:

Literarni večer dveh mladih ustvarjalcev

Skomarska hiša in ciklus literarnih večerov »Jaz mam en stari znucan koš« je bogatejši še za en literarni večer, po številu že 148 v 17 letih.  V teh letih je vedno primanjkovalo mladih in ta zadnji večer je postregel kar z dvema mladima umetnikoma. Oba sta dijaka  Srednje zdravstvene šole iz Celja in to sta Ksenija Štiglic iz Ljubnega ob Savinji in Gašper Perc iz Braslovč. Ksenija je tudi sicer zelo dejavna in zapisana umetnosti saj igra klavir, kitaro in zelo rada poje in to kar v družinskem kvartetu Štiglic. Tudi ta večer so se dobro izkazale z ubranim petjem, kakor tudi Žiga Kunstič na kitari. Sama prvi da so njene pesmi zapletene in zahtevajo nekaj razmišljanja. Ta večer je pripravila izbor tistih ki najbolj odkrivajo njeno kritično gledanje na družbo.

Gašper Perc se je s poezijo spoprijel na srednji šoli in na natečaju Mala Veronika dobil nagrado občinstva. Sam zase pravi da želi biti dober človek, nadaljevati šolanje na fakulteti in predvsem to da bi ga pisanje osebno bogatilo. Z njima so bili tudi nekateri profesorji te šole, tudi razredničarki in mentorji, ki so pohvalili njun odnos tako do šole in do umetnosti. Zelo prijeten in sproščen je bil tudi ta družabni del kjer je bilo obilo priložnosti za pogovor z mladima ustvarjalcema. Voditeljica Majda Labotar pa je kakor vedno dobro vodila pogovor in celoten literarni večer. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO VLADKO MOHORIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!