Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
3°C
-1°C
JUTRI
3°C
-7°C
Deli
534

148. literarni večer v Skomarski hiši

Literarni večer dveh mladih ustvarjalcev

Skomarska hiša in ciklus literarnih večerov »Jaz mam en stari znucan koš« je bogatejši še za en literarni večer, po številu že 148 v 17 letih.  V teh letih je vedno primanjkovalo mladih in ta zadnji večer je postregel kar z dvema mladima umetnikoma. Oba sta dijaka  Srednje zdravstvene šole iz Celja in to sta Ksenija Štiglic iz Ljubnega ob Savinji in Gašper Perc iz Braslovč. Ksenija je tudi sicer zelo dejavna in zapisana umetnosti saj igra klavir, kitaro in zelo rada poje in to kar v družinskem kvartetu Štiglic. Tudi ta večer so se dobro izkazale z ubranim petjem, kakor tudi Žiga Kunstič na kitari. Sama prvi da so njene pesmi zapletene in zahtevajo nekaj razmišljanja. Ta večer je pripravila izbor tistih ki najbolj odkrivajo njeno kritično gledanje na družbo.

Gašper Perc se je s poezijo spoprijel na srednji šoli in na natečaju Mala Veronika dobil nagrado občinstva. Sam zase pravi da želi biti dober človek, nadaljevati šolanje na fakulteti in predvsem to da bi ga pisanje osebno bogatilo. Z njima so bili tudi nekateri profesorji te šole, tudi razredničarki in mentorji, ki so pohvalili njun odnos tako do šole in do umetnosti. Zelo prijeten in sproščen je bil tudi ta družabni del kjer je bilo obilo priložnosti za pogovor z mladima ustvarjalcema. Voditeljica Majda Labotar pa je kakor vedno dobro vodila pogovor in celoten literarni večer. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!