Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno oblačno
Danes zjutraj bo na zahodu delno jasno, drugod pa pretežno oblačno in večinoma suho. Čez dan bo spremenljivo oblačno, predvsem sredi dneva in popoldne bodo nastajale krajevne plohe in nevihte, lokalno lahko tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 25, na Primorskem do 27 °C.
12°C | 25°C
sobota, 24.05.2018
12°C | 24°C
nedelja, 26.05.2018
12°C | 25°C
ponedeljek, 27.05.2018
12°C | 28°C
torek, 28.05.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert pesmi Jurija Vodovnika


KULTURA, DRUŠTVA

| |
19.12.2016      11:52
A A

Koncert pesmi Jurija VodovnikaDeli:

V sklopu letošnjih zreških jubilejev, ki se z letom tudi zaključujejo, je KUD Jurij Vodovnik, Zreče ob 225. letnici rojstva pohorskega pevca in igrca Jurija Vodovnika organiziralo Koncert zborovskih pesmi različnih skladateljev, vse na besedila Jurija Vodovnika. Nastopila sta dva zreška mešana pevska zbora »Strune« in »Jurij Vodovnik«. Strune so zapele dve kantati: »Eno pesem peti«, skladatelja Jakoba Ježa in »Z oplotniškega mista«, skladatelja Igorja Štuheca, Jurij Vodovnik pa je prvič predstavil »Mežnarjevo kantato«, za katero je besedila Jurija Vodovnika izbral in tudi pripravil ter dopolnil Anton Gričnik, uglasbil pa jo je skladatelj in organist Ivan Kociper iz Črnuč. Za presenečenje se je predstavila Pohorska Micka. Anton Gričnik pa je za to priložnost napisal in izdal novo knjigo – Priročnik o Juriju Vodovniku, katero je med koncertom tudi predstavil. S strani pokrovitelja se je koncerta udeležil podžupan Občine Zreče Drago Šešerko, ki je vse prijazno nagovoril in nastopajoče tudi obdaril. S svojim obiskom so koncert pozdravili tudi vodja Območne izpostave JSKD Slovenske Konjice,  Breda Slapnik, predsednica Krajevne skupnosti in turističnega društva Skomarje, Magda Drozg, predsednik Krajevne skupnosti Gorenje, gospod Marjan Hren in predsednik KUD Vladko Mohorič iz Zreč, Martin Mrzdovnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO JURIJ VODOVNIK ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!