Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
3°C
-1°C
JUTRI
2°C
-6°C
1951

Koncert pesmi Jurija Vodovnika


V sklopu letošnjih zreških jubilejev, ki se z letom tudi zaključujejo, je KUD Jurij Vodovnik, Zreče ob 225. letnici rojstva pohorskega pevca in igrca Jurija Vodovnika organiziralo Koncert zborovskih pesmi različnih skladateljev, vse na besedila Jurija Vodovnika. Nastopila sta dva zreška mešana pevska zbora »Strune« in »Jurij Vodovnik«. Strune so zapele dve kantati: »Eno pesem peti«, skladatelja Jakoba Ježa in »Z oplotniškega mista«, skladatelja Igorja Štuheca, Jurij Vodovnik pa je prvič predstavil »Mežnarjevo kantato«, za katero je besedila Jurija Vodovnika izbral in tudi pripravil ter dopolnil Anton Gričnik, uglasbil pa jo je skladatelj in organist Ivan Kociper iz Črnuč. Za presenečenje se je predstavila Pohorska Micka. Anton Gričnik pa je za to priložnost napisal in izdal novo knjigo – Priročnik o Juriju Vodovniku, katero je med koncertom tudi predstavil. S strani pokrovitelja se je koncerta udeležil podžupan Občine Zreče Drago Šešerko, ki je vse prijazno nagovoril in nastopajoče tudi obdaril. S svojim obiskom so koncert pozdravili tudi vodja Območne izpostave JSKD Slovenske Konjice,  Breda Slapnik, predsednica Krajevne skupnosti in turističnega društva Skomarje, Magda Drozg, predsednik Krajevne skupnosti Gorenje, gospod Marjan Hren in predsednik KUD Vladko Mohorič iz Zreč, Martin Mrzdovnik.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!