Logo MojaObčina.si

Žalec

DANES
19°C
1°C
JUTRI
19°C
4°C
2555

Obvezno prekuhavanje pitne vode v nekaterih naseljih Občine Žalec (preklicano)

Ukrep prekuhavanja je preklican (4.3.2021).

Javno komunalno podjetje Žalec obvešča uporabnike v naseljih Liboje, Kasaze, Brnica, Petrovče, Dobriša vas, Žalec, Arja vas, Drešinja vas, Levec, Ložnica pri Žalcu, Mala Pirešica, Ruše, Zaloška Gorica, Lopata pri Celju, da je zaradi zakalitve potrebno vodo pred uporabo v prehrambne namene prekuhati .

Pred prekuhavanjem je potrebno odstraniti večino delcev, to dosežemo z usedanjem in filtracijo skozi več plasti, najbolje prelikane tkanine ali skozi papirnat filter (npr. pivnik, filtre za kavo). Ko voda zavre, naj burno vre še 3 minute. Tako pripravljeno vodo hranite v hladilniku, v isti posodi, kot ste jo prekuhali, uporabljate jo lahko 24 ur, izjemoma do 48 ur.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi