Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
11°C
JUTRI
3°C
0°C
Oceni objavo

ZŠAM Vrhnika v tednu mobilnosti družno z najmlajšimi

Vrhnika, 21. september – Vrhniško združenje šoferjev in avtomehanikov je ob Evropskem tednu mobilnosti načrtoval večjo prireditev v športnem parku, a je zaradi vremenske ujme nato odpadlo. Kljub temu združenje, ki se je zadnja leta osredotočilo predvsem na preventivo in vzgojo v cestnem prometu, ni stalo križem rok. V Vrtcu Vrhnika, enota Želvica, so tako člani postavili prometni poligon, prisoten je bil tudi policist Viljem Jereb z vrhniške policijske postaje. »Promet je eden glavnih virov onesnaževanja zraka, vzrok podnebnih sprememb, telesnih poškodb in tudi smrti. Sprememba naših navad, povezanih z mobilnostjo, je tako rekoč življenjskega pomena. Te teme so mogoče pretežke za malčke, zato jih učimo predvsem osnovnih prometnih veščin in sodelovanja v prometu,« je pojasnil prvi mož ZŠAM Vrhnika Franjo Čretnik. V vodstvu vrtca pravijo, da z društvom, policijo in občino dobro sodelujejo na področju prometne varnosti. Vzgojiteljice na sprehodih z malčki slednje vedno opozarjajo na prometne izzive, vsaj enkrat letno pa gredo z malčki po Vrhniki tudi člani združenja – ravno tako z namenom opozarjanja, osveščanja in učenja. (gt)

Oglejte si tudi