Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Zaključna prireditev 32. Tekmovanja za čiste ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
29.05.2015      11:04
A A

Zaključna prireditev 32. Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani


V četrtek, 28.maja 2015 smo z osrednjo zaključno prireditvijo naše preventivno naravnane akcije, obeležili uspešen zaključek že 32. tekmovanja med slovenskimi osnovnošolci.


Najmlajši regijski zmagovalci
Najmlajši regijski zmagovalci
Deli:

Letošnje tekmovanje je uspešno zaključilo rekordnih 735 slovenskih osnovnih šol skupaj s šolami in zavodi za otroke s posebnimi potrebami, kar pomeni da imamo zajetih skoraj 100% vseh šol. Iz našega okoliša tako aktivno tekmujejo učenci vseh osnovnih šol na Vrhniki, v Borovnici in Log-Dragomerju. Preventivna sestra ga. Zdenka Suhadolnik iz ZD Vrhnika, jim tekom celega leta kontrolira čistost zob in si beleži rezultate.

Ocenjujem, da je dvorano Tivoli napolnila velika množica, več kot 3000 zmagovalcev iz cele Slovenije, seveda skupaj z njihovimi učitelji.

Pridružil se nam je  g.župan Zoran Jankovič - MOL-, ki finančno že dolga leta podpira izvedbo prireditve, direktor ZD Ljubljana mag.Rudi Dolšak, direktor ZD Vrhnika g.Roman Strgar, iz Zdravniške zbornice Slovenije kolegica Špela Turk in iz našega letošnjega generalnega sponzorja  GlaxoSmithKline-a, ga.Saša Šimnovec in ostali. Vsi  so prisrčno pozdravili zbrane in prireditvi s svojo prisotnostjo zanesljivo vtisnili poseben pečat.

Otroci radi tekmujejo, a so še raje nagrajeni za svoje uspehe. Zato smo  letošnjemu generalnemu sponzorju GSK d.o.o., neizmerno hvaležni, saj je bogato nagradil  cca 17000 učencev 735 zmagovalnih razredov iz 735 šol in posebej še 9 regijskih zmagovalcev in NAJ razred Slovenije, ki je letos postal 5.c razred Osnovne šole Pameče-Troblje iz Koroške. Na prireditvi so veselo rajali tudi številni otroci vseh naših šol in vrtcev iz občin Vrhnika, Borovnica in Log-Dragomer.

 Program je bil pester, pisan na kožo obiskovalcev, ki so si tako lahko ogledali ples zobnih pastic, nastop akrobatske skupine Dunk Kings. In ne nazadnje, skupina ČUKI, je naredila pravo otroško rajanje.

Kot vodja Tekmovanja in član Izvršilnega odbora Stomatološke sekcije Slovenskega zdravniškega društva, ki še vedno strokovno in organizacijsko bedi nad našim tekmovanjem, se na tem mestu zahvaljujem vsem kolegicam in kolegom, preventivnim sestram vseh profilov, ki omogočajo da ta akcija poteka nemoteno vsako leto.

Obljubljamo, da septembra nadaljujemo, saj je dokazano, da so čisti zobje tudi zdravi zobje.

 

Vodja Tekmovanja  Matej Leskošek, dr.dent.med., ZD Vrhnika, član IO Stomatološke sekcije SZD

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.